Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan cseréljem le a tápszert...

Hogyan cseréljem le a tápszert tejre?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves lett, tápszeres, de mostmár szeretném elhagyni a tápszert. Hogyan térjünk át a tápszerről a tejre? A tej bevezetésére azt olvastam, hogy be lehet vezetni úgy is, ha pl tejjel készült ételt adok neki, pl tejbegríz, krumplipüré, stb. De akkor a reggeli és esti tápszer helyett meg csak rögtön tejet adjak? És ha nem issza meg akkor mit tegyek? Adjak neki mást reggelire és napközben kínálgassam a tejet?

Köszönöm a segítséget.


2014. júl. 21. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl van 100 ml tápszer.

Úgy kell kezdeni, h először pár napig 30 ml tej és 70 ml tápszer. Aztán utána pár napig 60 ml tej és 40 ml tápszer.

Tehát szépen fokozatosan váltsd ki a tápszert tejjel.

Nem szabad csak tejet adni neki elsőre. :)

2014. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szívesen issza a tápszert add tovább azt.

Én kb 14 hónapos korig adtam, illetve tejitalt. aztán már nem kellett neki és jött a tej.

Nekem a tápszer, tejital szimpatikusabb, abba tuti van vitamin és gyerekeknek készül, a bolti tej meg a fene tudja, hogy most éppen mi az álláspont jó vagy nem....

De amúgy jó ha krumplipürébe, főzelékbe teszel úgy már találkozik a tejjel és ha gond van vele kiderül. De ivásra maradnék mér a tápszernél, tejitalnál, csak adnék neki tejjel készült dologat.

2014. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!