Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1,5 hónapos babámnak kevés a...

1,5 hónapos babámnak kevés a tápszer? Tej egyáltalán nincs, kis súllyal született, a Milumil 1-et írták neki fel. A súlyának megfelelő adaghoz képest dupláját eszi.

Figyelt kérdés
Persze a védőnő és orvos is azt mondja nem adhatok neki ennyit, de ha nem kap annyit amennyit kér, nem alszik el, és üvölt a két etetés között. Van, h egész nap ébren van. Mit tudtok javasolni? Elkezdenék neki valami mást is adni a tápszeren kívül, h jól lakjon. Régen is már hat hetes kórtól adtak almát, krumplit....és mégis itt vagyunk. Volt valaki hasonló helyzetben?

2014. júl. 27. 08:22
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy hogyan lehetne tápszert váltani? Elmegyek veszek magamtól egyet és ha jó, onnantól azt iratom fel az orvossal? Mi van ha nem ír ki másfajtát, csak amit eddig is?
2014. júl. 27. 09:09
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért sír mert túleteted és fáj a hasa. A tápszert lassabban emészti meg, nehezebben és "beleköt". Szóval a sírásra ne a tápszer legyen a megoldás.

A 2,5 hónapos lányom 3 óránként 100 ml-t eszik és szépen gyarapszik.


A hozzátáplálással még várj legalább 4 hónapos koráig. Ha korábban adod, egyrészt képtelen megemészteni, másrészt az emésztőrendszer még nyitott (a nagyobb molekulák rögtön a véráramba kerülnek, ezért allergizálhatnak), jó kis felnőttkori emésztőrendszeri rendellenességet alapozhatsz meg a türelmetlenséggel.

Most is túl van terhelve az emésztése. Ne kínozd, csökkentsd vissza az adagot, a széttágított gyomor is vissza fog húzódni pár nap alatt. Igen, addig üvölteni fog.


Másrészt ha minden sírásra etetéssel válaszolsz, akkor szép kövér felnőtt lesz belőle, mert gyorsan megtanulja, hogy ha bármi baja van, arra az evés a válasz.

Ezért próbálkozz mással is, kézbe venni, megnézni nincs-e melege, nem a pelenka zavarja-e, nem álmos-e, stb.

2014. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Adj neki annyit amennyit kér... lehet a te babád jobb étkű mint ami a dobozra rá van írva h mennyi idősen mennyi kell neki!!


Az é kislányom már az elejétől többet evett, 1 hetesen volt h 150et megevett, de sokszor a 120at ette, pedig elvileg csak 90et kellene... 4 hónapos koráig minidig többet evett mint ami a dobozon szerepelt, és most 5 hónaposan eszik annyit emennyi oda van írva. Én biztos nem éheztetném... sztem ahogy a felnőttek sem egyforma adagot esznek így a kicsik sem, én nem igazán hiszem h túl lehet etetni, az én kislányom ha jól lakott akkor kiköpte a cumit v a cicit!

2014. júl. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A túletetésről csak egy kérdés. Ha annyit adok, amennyit az orvos mond, üvölt. Adok neki még, amennyit szeretne, akkor elhallgat és alszik utána. Akkor hogy van ez, ha túl etetném, és attól fájna a hasa, akkor a plusz mennyiség után nem aludna, hanem még jobban sírna. Bár ezt csak az én paraszti eszem súgja....
2014. júl. 27. 10:06
 5/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Ja és az én kislányom az első 2 hónapban szopizott és mértem!

2014. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%

2es vagyok!

azt látod ha a hasa fáj, felhúza a lábát, és ha elkezdet tornáztatni abbahagyja a sírást!



Tied többet eszik ennyi! Adj neki nyugodtan!

2014. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia.


adj neki nyugodtan ha kér enni, nem minden baba követi a "nagykönyvet". az én kisfiam korababa, 2480 gramm súlyú volt mikor született. már a gyermekágyi osztályon éjszaka nem hittek nekem, hogy igenis éhes a gyerekem és azért üvölt.érdekes módon kipótoltuk az adagot 100 milire és rögtön csend lett. egyedi igénye volt. a te babádnak is simán lehet. a tápszerváltás is lehet egy megoldás. egyeztess a gyerekorvossal.

a hozzátáplálással várjál 3,5-4 hós koráig.

nem bukós baba?

2014. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
jaaajjj elírtam a 3as voltam!
2014. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálással mindenképp várj, én is elkezdtem 4 hónaposan, mert fogyott a tejem. Újabb hasfájás, nyűglődés lett belőle úgyhogy abba hagytam,kapott tápszer pótlást most hat hónapos újra kezdtem és semmi baja. Amúgy nekem is 6 hetesen kezdte el anyukám a hozzátáplálást és laktózérzékeny vagyok, mindentől felpuffadok és még sorolhatnám. Szóval nem igaz hogy semmi bajunk nem lett...
2014. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
2410 g-mal született 37. hétre.Koraosztályon gyomorszondázták mert nem ette meg a 60 ml-t 5 naposan. -most 4 kg körül van 6 hetesen, nagyon gyorsan hízik, eszik mint a gép átlag 130-at a 90 helyett. Nem bukik szinte soha.Hasa néha fáj heti egyszer-kétszer, de az más , mert akkor kegyetlenül üvölt.Azt sem értem ha 5 naposan 60 volt az adagja, akkor 6 hetesen hogy lehet még mindig csak 80-90.... A védőnő meg orvos, szinte lecsesznek, h hülye vagyok, de látom a gyereken, h neki így nem jó.... Kicsit kétségbe vagyok esve..
2014. júl. 27. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!