Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek agyerekénél többször neki kellett futni a hozzátáplálásnak, mire hajlandó volt elfogadni bármit is?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy elkezdte x hónaposan és várni kellett utána heteket, mert nem volt hajlandó elfogadni semmit?

Majd amikor megint újra lett kezdve a h.táplálás, akkor megint elutasított mindent?


Meddig "játszottátok" ezt?

Mikor fogadott el bármit is?


2014. júl. 28. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem elfogadni elfogadta, de csak nagyon keveset, kb. 1 éves koráig szinte csak szopott.

Nagyon lassan kezdett el nagyobb mennyiségeket enni, de szerencsére nem volt semmi gond.

Mindig konzultáltam a dokival, védőnővel, de egyik sem erőltette.

Aztán lassan egyre többet evett, de kb. másfél évesen evett meg először egy 160 grammos főzeléket egyszerre (de nem rendszeresen, csak egyszer-egyszer).

Ettől függetlenül a súlya mindig jól gyarapodott, mert emellett még sokat szopott is (2 éves kora után hagytuk abba végleg).

Ma már két és fél éves elmúlt, és szerencsére jó evő, mindent megeszik.

2014. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam a kezdetektől tápszeres, mellesleg tápszer mániás szerintem. :) Nekünk nagyon nehezen ment a hozzátáplálás. Majdnem 4 hónapos volt amikor megpróbáltam a barack és alma levet, nem kellett neki, próbáltam barack és alma pürét, nem kellett neki, még keksszel keverve sem. Vettünk tejpépet, abból pár kanállal elfogadott de ezt is csak 1-2 napig, utána semmit. Hanyagoltam a témát 1 hónapig, majd újra próba. Gyümölcsöt nem volt hajlandó egy kanállal sem enni, tejpépet csak pár kanálla szintén majd pár nap múlva újra nem fogadott el semmit.

Beparáztam, tutti rosszul csinálom stb... Vártam megint egy hónapot, na akkor már elfogadta jobban a tejpépet, gyümölcsöt még mindig nem, főzve sem, így maradt a répa, krumpli stb.. amiket eleinte lehet adni. Akkor kezdett el igazán enni amikor a sütőtöknél jártunk, na azt nagyon szerette, de kisfiam 10 hónapos koráig úgy volt az evéssel hogy viszonylag keveset volt hajlandó enni főtt ételből és tápszeres kiegészítést kért, ez volt az ebédnél. Majd az én főztömet nem ette meg, maradt az üveges, de abból is minimálisat evett plusz tápszer, uzsira akkor már szépen ette a tejpépeket. (kb 7 hósan)

10 hónapos korára jutottunk el arra a szintre hogy ebédre csak főtt ételt kapott, uzsira csak tejpépet. Most 16 hónapos, tízóraira még mindig tápszert iszik elalváshoz és uzsi környékén a második alváshoz tejitalt kap, vacsira még mindig csak tápszer. Más gyerek ennyi idősen már elutasítja a tápszert, az én kisfiam szerintem 3 évesen is tápszeres lesz még. Én nem akarom bolygatni, neki így jó, így nyugodtan alszik éjjel is és nappal is.

Ha nem megy elsőre a hozzátáplálás szerintem ne erőltesd, én néha úgy éreztem hogy ezzel rontottam el hogy amikor a várt eredményt nem értük el feszült lettem és ideges, ezt megérezte a gyerek és persze hogy nem akart enni. Amikor lazítottam és nem akartam a nagy könyveknek megfelelni akkor elkezdett enni.

2014. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem utasít el teljesen, de kevés dolog ízlik neki, 2 hónapja próbálkozunk, és kb 4 féle dolog ízlik neki, ezekbe teszek más dolgokat. !Előfordul, hogy lassan megy, próbálkozni kell az édes dolgokkal, azok általában bejönnek a babáknak.
2014. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos koráig semmit nem fogadott el, még innivalót sem, csak a szopi. Aztán egyik napról a másikra elkezdett enni-inni,egyre nagyobb mennyiségeket gyümölcsökből,később főzelékből,gyakorlatilag 2-3 hét alatt mindenevő lett,szopi még maradt reggelre meg estére másfél éves koráig.
2014. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alig volt 4 hós mikor elkezdtük. A gyümölcsökkel semmi baj nem volt meg a tejpéppel, de a zöldséggel hadi lábon álltunk. Minden nap kóstolta, de nem ment. 2 hétig nem adtam neki. Utána mintha a világ legfinomabb étele lenne úgy eszi azóta is. Sok türelem kell és nem kell erőltetni. Most 5 hós és 3 étkezés ki van váltva. Tízóraira gyümi, ebédre zöldség, uzsira tejpép :)
2014. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!