Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fél éves koráig csak anyatejes...

Fél éves koráig csak anyatejes babánál milyen ütemben váltottatok ki egy-egy étkezést? 8 hónaposan jó, ha háromszor még szopizik, és kétszer eszik főtt ételt, vagy már többször kellene?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt a fiam, október óta nincs védőnőnk, így nincs kit megkérdeznem, hogy jó-e ez így.

Így néz ki egy-egy nap:

8-9 között cici

12 körül gyümölcs vagy tejpép

15 körül cici

18 körül főzelék

21 körül cici

Majd alvás, éjszaka nem eszik. Ez így normális, vagy már többször kellene "rendes" kaját ennie? Naponta kb. 2,5-4 decilitert iszik, ami víz vagy bio baba gyümölcslé. Ez elég?


2014. jan. 21. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég.Én is 6 hónapig csak szoptattam.Aztán lassan váltottam ki az étkezéseket.De jól csinálod.Nincs gond vele. :)

Én is itt tartottam 8 hónaposan.

Most múlt 1 éves és minden étkezés ki lett váltva.Szépen eszik mindent.De azért még alváshoz kéri a cicit. :D

2014. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez szuper ideális. ahogy a nagykönyvben meg van írva :)
2014. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 vagyok


annyit tennék hozzá, h szerencsésebb volna felcserélni a gyümölcs/főzelék időpontját. 12 körül kapja a főzeléket, ebédként, 18 körül pedig a gyümölcsöt, tejpépet, uzsira

2014. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj, köszi a válaszokat, most megnyugodtam! Én is gondolkodtam azon, hogy ebédre kellene neki adni a főzeléket, csak azért nem próbáltam eddig megcserélni, mert gondoltam ha délután jobban jól lakik, vagy laktatóbb kaját eszik biztos nem ébred fel éjszaka arra, hogy éhes. Na, de akkor majd lassanként felcserélem. :) A 15 órai szoptatást szeretném most kiváltani, csak félek attól, hogy (már bocsi) el fog durranni estére a cicim... :D
2014. jan. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!