Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem a hozzataplalast?

Hogyan kezdjem a hozzataplalast?

Figyelt kérdés

Fiam tapszeres. Ebben a honapban lesz 4 honapos. Elkezdjuk neki a hozzataplalast.

Tippeket,hogy hogyan csinaljam.

A nap melyik idoszakaban? Naponta valtoztassam az eteleket?

Elore is koszi az infokat


2014. aug. 4. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Kb. 1000 féle irányzat létezik ebben a kérdésben, olvass egy kicsit utána.

Ha engem kérdezel, és 6 hónapos korig várnék, mire a baba bélrendszere megérik rá.

De kérdezz olyanokat, akikben megbízol és akikre hallgatsz (pl. gyerekorvos), és azok tanácsát kövesd, ne ismeretlenekét, vagy olvass utána és válassz egy Neked testhez álló nézetet és azt kövesd.

És persze közben figyeld a babád reakcióit (nem utolsó sorban!), mert ők tudják legjobban, mire van szükségük, mert lehet hogy Te esküdni fogsz a sütőtök pürére, ő meg majd az arcodba köpi...

2014. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is várnék még, ha nincs valami nyomós okod rá. Mi 5 hónaposan kezdtük tápszeres babával. Ebédre kostóltattam vele először répát. Azt addig, amíg megevett belőle pár kanállal, aztán répás krumplit. Nekünk jól ment, viszonylag gyorsan kiváltottunk egy étkezést.

De tényleg kérdezd meg az orvost (mi tőle kaptunk kostóltatási tervet), és figyeld, hogy a babádnak mennyire tetszenek az ízek.

2014. aug. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi 4 hósan kezdtük mert már kinézte a kaját a szánkból.Alma, barack nem lével kezdtem hanem egyből pürével, de semmitől se lett baja.Most 5 hós de még nem váltottam ki neki étkezést de már sokfélét megeszik pl alma, barackok, megy, szilva, banán

2 fontos dolog van, ne bébiétellel kezd mert hozzászokik s a rendeset nem eszi majd meg

tejpéppel se keverd őket inkább 2 gyümit pl alma-banán, megy-banán így a kicsit savanykásabbakat is megeszi majd

2014. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4 hós volt a lányom mikor elkezdtük a hozza táplálást. Gyümivel kezdtem. Alma, barack, szilva, banàn ( bár sokan mondjak hogy csak 6 hós kortól lehet adni, az üveges bébi kajakon 4 tol is lehet) később evett alma-sárgarépa , alma-szilva, ilyesmi.

Ne változtass minden nap ételt en 4 napig 1 félét kóstoltattam vele. De volt hogy fel üveggel is megevett. Soha nem volt hasfájós :) nem allergiás , mar 9 hónapos. Es csak reggel este eszik tápit . 4 x eszik szilárd at :)

2014. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is pont aktuális. Az én kisfiam még csak 3 hónapos de csak tápszeres.

Viszont már 7100g (mostanra megduplázta a születési súlyát)

ráadásul jó hosszú is a 80as bodykat tudom alul begombolni neki (60cm-rel született)

Nekem azt mondták, hogy most augusztustól kezdjem a kóstoltatást a méretei miatt.Ugy néz ki mint egy 5-6hónapos baba, még a helyettesítő gyerekorvos is ennyinek nézte és csodálkozott, hogy csak most tölti a 3 hónapot. Nem etetjük túl,mielőtt valaki ezzel jönne.


Nekem őszibarackot ajánlottak, hogy azzal kezdjem, az nagyon ízlik neki.Én a 12-14órai etetésnél(egyszer így jön ki egyszer úgy) adom neki az új ízeket(a tápszer előtt).

Első nap 2 kanállal kapott a barack levéből +1kanál pürét.

2. nap 5kanál levet 3 kanál pürét.

3. nap nagyon összepürésítettem, így nagyon ízlett neki, és megevett 10-12 kanál pürét....

(kávéskanál)

és így növelem....

Szóval mi is most kezdjük. a következő az alma, majd a főtt krumpli-répa lesz. És utána majd igyekszem egy teljes étkezést kiváltani ha ezeket is megkóstolta már.


Nagyon érdeklődő. A 3. nap már ahogy meglátta a kis üvegtálat a kanállal remegett, és tátogott :)

Sőt a maradék barackot Apa megette, persze volt annyi "esze" hogy a gyerek előtt tette, ő meg tátogott, és elsírta magát, hogy nem ő kapta meg mindet. Szóval úgy néz ki élvezi az új ízeket.

2014. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pánczél ***** válasza:
tapszeres ?:ooo vidd elvonora xdd
2014. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!