Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kezdjem a hozzataplalast?

Andreea8587 kérdése:

Hogyan kezdjem a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
Mit hogyan mennyit es mikor?? Nemtudom hogyan is fogjak neki??

2014. márc. 17. 21:23
 1/5 Ani25 ***** válasza:
En eloszor alma levevel kezdtem, csak 1-2 kanallal eloszor majd masnap kicsit tobbel, aztan lassan eljutottam egy rendesebb kis adagig, utana ugyanezt almapurevel... Koatoltatas majd egyre tobbet aztan ugyanezt a barackkal majd kevertem a kettot. Alma barackkal, alma kekszel ilyesmi de nekem volt tablazatom es mindent adtam amit lehetett 6 honapos kortol :)
2014. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ani25 ***** válasza:
En delelott kostoltattam szopi elott :)
2014. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

anyatejes babámnak először 5 hósan adtam almapépet.

kell egy üvegreszelő, előke, műanyag kanál és egy alma hozzá :) jó, ha segít valaki, valaki ölbe tartja a babát.

amúgy ez a téma nagyon bő... jó lenne, ha google rákereséssel végigolvasnál egy szakértői oldalról egy két cikket erről...


ne aggódj, nem kell ráfeszülni. mi 10 hósak vagyunk, és még csak játékból eszünk napi egy kétszer, nem is éhségcsillapításként, hanem hogy izgalmasabbá tegyük a kajálást :)

2014. márc. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk tápszeres a babánk -sajnos-(ezért mi hamarabb kezdtük mint az anyatejes babák) mi is almalével, almával kezdtük, majd óvatosan körte, banán (van akit puffaszt). Mivel tél van sok választási lehetőség nincs... aztán zöldségek: elsőnek krumpli. Almát krumplival főzve, szószosan aztán pürésen. Most már lassan két hónapja eszünk, mára már egy étkezést kiváltottunk. Kapott már cukkinit főve, répát, krumplit, almát, körtét, banánt... illetve egy bébi italon láttam ananászlevet, vettem is egy egész ananászt neki estem itthon a gyümölcs centrifugával... ízlett neki, de azt is óvatosan kell adni. Ő már kap csirkemellet is és gabona pépet is adok Neki. De nagyon szeretni a tejrizspépet, alkalmakét feldob az étkezéseit ezekkel. De valóban érdemes szakértőktől cikket olvasni ill. védőnőt, orvost megkérdezni. Sok sikert!
2014. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én babám tápszeres. 5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Először almalével ezt úgy 3 napig, majd almapéppel. Azt is 3-4 napig. És ezután reszeltem neki almát. Így kapta egy hétig. Ezután jött az őszibarack, sütőtök, répa, cékla, rizs majd burgonya, borsó, banán, körte, szilva, narancs, csirke- pulykamell.

Most 8 hónapos és annak ellenére, hogy ennyi mindent evett csak egy étkezés van kiváltva. És így sincs minden felsorolva.

2014. márc. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!