Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak anyatejes babák anyukái,...

Csak anyatejes babák anyukái, nektek hogy ment a hozzátáplálás? Hogy fogadta a picur?

Figyelt kérdés
Jövő héten kezdjük, van valami tipp esetleg, hogy jól menjen? Köszönöm!

2014. aug. 8. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! 5 es fel honaposan kezdtem kostoltatni. Nalunk lassan ment, mert a tejet szerette, szereti a legjobban. Turelem kell hozza, de menni fog.
2014. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan kezdtük és nem volt probléma.
2014. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, kisfiam jövő héten tölti a 6 hónapot, ma kapott először almalét, 3 kanállal.

Az elsőt kicsorgatta, a màsodikat lenyelte, a harmadiknál már tàtotta a szàjàt :)

Úgy terveztem 3-4 napig almàzunk, aztàn jöhet a barack...

2014. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kisfiam 5 és fél hósan ivott pici almalevet, aztán lassan próbálgattam a dolgokat. elég lassan ment. eszegetett mindig egyre jobban, de érdemi mennyiség azt kell mondanom, hogy nagyjából 1 éves kora körül volt, akkor jött meg az étvágya. 7 hósan vezettem be a glutént neki és 17 hósan hagytuk el a szoptatást.

Szerintem ne várj túl sokat. Az elején szó szerint kóstolgatnak és a hónapok alatt fokozatosan egyre többfélét és nagyobb mennyiségeket esznek. Türelem és sok sikert :-)

2014. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igény szerinti hozzátáplálást csináltam mindkét gyerekkel. Nem 6 hónapos korban kezdtük, hanem később, akkor, amikor önállóan felültek és határozottan érdeklődni kezdtek a kaja iránt (a nagyobbik 7, a kicsi majdnem 8 hónapos volt). Az első perctől kezdve ők maguk ettek, azaz nem kanalas kajákat kaptak, hanem szilárdat. Teljesen jól működött, imádtak "tapasztalni" (formákat, szilárdságot érzékelni), élvezték az önállóságot, azt hogy ők választhatták ki, mit akarnak enni a tálcára tett dolgok közül, élvezték a felnőttekkel közös étkezéseket, jól elszórakoztak és még a finom-motorikának is jót tesz.
2014. aug. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekikezdtünk :) az alma annyira nem jött be, viszont a barack nagyon nyerő, de látom, hogy tényleg hónapokig fog tartani egy étkezést kiváltani, továbbra is a cici a legfinomabb :)
2014. aug. 18. 10:05
 7/7 anonim válasza:
Nalunk a brokkolit leszamitva, mindent szeret es aventes doboznyi meretet megeszik mindenbol. Alma, korte, oszi, banan v an delelott+ 1 babakeksz. Du pedig zoldseg. Krumplipure, sargarepapure, cekla stb egy kis csirkemellel vagy tonhallal. Ami nalunk a " gond" h minden kaja utan kell meg neki cici. Azt nem tudom,hogy hogyan fogjuk elhagyni...azt olvastam,h 1szer majd magatol nem fogja kerni a szilard kaja utan?le fog rola fordulni?!vagy novelni kellene az dagot?180 helyett pl. 250re?!
2014. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!