Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Valaki segítene? Kivagyok a...

Valaki segítene? Kivagyok a védőnőmtől!

Figyelt kérdés

21.-én lesz 5 hónapos a fiam,csak anyatejes a v.nőm már 3.5 hónapos korban mondta lassan főzelék kóstolás majd megbeszéljük. azóta 1* találkoztunk azt is csak azért mert kiharcoltam h. nézze már meg a gyereket...

kb. 2 hete 1-1/2 óránkét éhes a fiam olyan 80-100 -at eszik este kap tejpépet + szopizik éjjel 3 óránkét szopik 130-160-között.mondtam a v. nőnek erre majd megbeszéljük a főzit... de meddi várunk még vele? normális h. óránként éhes a gyerek?


2014. aug. 18. 19:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
az lemaradt h. a tejpépből alig pár kanállal eszik csak.
2014. aug. 18. 19:29
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Te vagy az anyja a babadnak, vagy a vedono? Ha ugy erzed, hogy itt az ideje a hozzataplalasnak, hat kezdd el! 5 honaposan mar nyugodtan megteheted. Nem is ertem, hogy miert a vedono az idegesito. Nem kell mindent szorol szora ugy csinalni, ahogy o mondja. Lazits! :-)
2014. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

vnnak olyan iőszakok, amikor mindig enne, adni is kell neki, fejlődési ugrásnak hívják, 3 hetesen, 3 hónaposan, meg 6 hónaposan van úgy emlékszem


a védőnős részről annyit, én eleve mindenkitől, mindenhonnan tanulok előre, a védőnőt számításba sem veszem.


egyenlőre azokon vagyok, hogy mit nem szabad

1 évekorig nem szabad a tej, glutén (liszttel sűríteni),banán

10-12 hónaposig nem szabad a borsó,bab, csak 12-24 órás áztatás után, átpaszírozva, főzőlevét nem odaadni, stb

2014. aug. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy óránként éhes, igen. (A lányom 6-9 hónapos kora között 4x evett éjszakánként. És nem alibicumizott.) Ha úgy gondolod, hogy főzeléket kellene ennie a babádnak (előbb inkább gyümölcsöt szerintem), akkor kezdd el kóstoltatni. 5 hónapos, sok baja nem lehet tőle. Miért kell ebben a védőnőre várni? Ezer helyen utána lehet (és szerintem kell is) olvasni a hozzátáplálás mikéntjének.
2014. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a védőnő engedélye a hozzátápláláshoz, kezd el, ha úgy érzed itt az ideje.

3-as! A glutént 7 hónapos korig be kell vezetni, nehogy 1 éves koráig várj, banánnal sem kell 1 éves korig várni.

2014. aug. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

az almát és a barackot már kóstoltuk (nem mondtam meg neki)kaptam desszerteket az egyik banános és 5 hós van rajta.gondolom krumpli, répa ilyenek ugye?( nem akarom egyből az üvegest adni)

2014. aug. 18. 20:21
 7/12 anonim ***** válasza:
igen krumpli, répa, cékla, sütőtök, alma, barack.. ezek az elsők amivel kezdeni lehet :)
2014. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! Mindenki válasza hasznos volt számomra! :-)
2014. aug. 18. 20:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Én inkább az üvegeset ajánlom először, mert 100 milit ha megeszik az elején, így elég ebédre + vacsira egy üveges bébiétel. Annyiért kár neki állni főzni, majd mosogatni.
2014. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
hát én vettem üvegest, de hogy az milyen rossz... vagy fűrészpor ízű, vagy annyira édes, hogy ehetetlen... én inkább piszkolom az edényt, minthogy ilyet adjak neki... arról ne is beszéljünk, hogy 400-500 ft körül van (lehet meg se eszi) míg ha magad csinálod, 100ft-ból kijön... én úgy gondolom megéri saját magunk csinálni... még ha mosogatni is kell utána :) mennyi ideig tart elmosni egy lábost, meg egy turmixbotot?:)
2014. aug. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!