Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, tudtok okosat mondani...

Anyukák, tudtok okosat mondani a kiscsajszim étrendjével kapcsolatban? Kivagyok. :/

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 14 honapos tunderi kislanyom. Soha nem fogyasztotta el a 'nagykonyvben megirt' mennyisegeket, megis szepen gyarapodott. Most 77 cm es 10.40 kg volt, az utolso meresen, ismet szepen nott a sulya is. A 13 hos etrendeje igy nezett ki: reggeli: szopi + bananturmix, szendvics; tizorai: joghurtos gyumi; ebed: fozelek, vagy mi kajcsinkbol; uzsi: gyumi, vacsi: szopi + turmix, szendvics. Ez teljesen jo volt, boldog voltam, mert nagyon erdeklodott a mi kajcsink, az uj izek irant. Evett pl. fasirtot (enyhet), es szinte barmit, amit elcsipegettem vagy evoeszkozzel adtam neki. Egy evesen jott ki az elso fogacska, majd 13 hosan a felso ketto, azota meg 2. Az a problemam, hogy 3-4 hete megvaltozott az evese. A reggeli/esti szendvics elmaradt, a kenyerfalatokat kikopdosi. Ha a kezebe adok vmi szaraz ragcsalnivalot, akkor azt elropogtatja, de elenyeszo a mennyisege. (ketszersult, babapiskota, keksz, bagett vege). A fott virslit kenyer nelkul megeszi, valamint a puha felvagottat is elcsipegeti. Amiket eddig evett, - darabos fott eteleket - most nehezebben eszi, ha puresitem, akkor jobban megy. Igy most naponta 5x pureset eszik. Reggel keszitek neki babapiskotabol, joghurtbol, gyumibol es sinlacbol pepet, azt kapja, aztan valamilyen levest, jo surun zoldsegekkel, ebredes utan uveges bebikajat, du. fel banan, ragcsa, vagy kis fozelek, vacsi kis szopi es a reggeli joghurtos keverek.

Oszinten szolva kezdek ketsegbeesni, mert bar a dokineni egyszer emlitette, hogy lesz majd fozelekes korszak, most megis nagyon fura ez az egesz. Visszafele fejlodik az etkezese, es sokaig elhuzodik. Raadasul mostanaban egyre nehezebben akar kanalazni, szerintem kezdi unni. Megallt a tudomany. :( Probalok uj izeket adni, de elegge gyanakvo veluk, nem keri, kikopi oket (pl. bundaskenyer, rantotta, uj gyumik, fahejas muzli). A virslit is egyre kevesbe (johogy, gondolom unja). Segitsetek legyszives, mert elvesztem ebben az egeszben.

Hogyan etessem, miket probaljak adni, es hogyan? Egyek elotte sokszor az uj etelbol, hatha keri? Vagy kinalgassam minden nap? (az nagyon faraszto, probaltam, tobbfelet elkesziteni, de sosem keri). Iszonyatosan rag hatul, de nem latok meg semmit a ragofogainal, nem hinnem, hogy 4 hete emiatt van ez az egesz. Vissza fog ez fordulni a regi, rendes etkezesre? Annyira szeretnem, ha enne friss, finom, ropogos kenyerket, vagy uj, ledus gyumiket. Felek, hogy vmit nem jol csinalok Napi 3 fozelek nem sok? :(



2014. máj. 17. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

talán elmegy az étvágya, ha vele is így beszélsz...

szopi, kajcsi, gyümi...

2014. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is azonnal szemet szúrt a szavak használata... Az étrend leírását kb. 10-szer olvastam el, mire felfogtam.

DE! Hogy kérdésre válaszoljak, nem értem a problémádat. Semmi rosszat nem látok az új étrendben. Most komolyan? Mi is aggaszt tulajdonképpen??? Ja, és simán jöhet 4 hete a foga, az enyémnek az utolsó rágófoga fél évbe telt, mire teljesen áttörte az ínyét.

2014. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaj, ugyan mar, komolyan? Leragadunk ennel? Azert roviditettem, ahol csak tudtam, mert mellettem aludt, es nem akartam hangosan potyogni, igy is jo hosszu szoveg lett. Nyilvan nem erre tanitom a gyereket. A szopit szopinak hivom, nem szopasnak, emellett kitartok, a tobbi valoban nem valami magyaros. Mint ahogyan a sokszor ismetelt irasjelek sem. Az viszont magyaros - sajnos, es tisztelet a kivetelnek - hogy valaki erdemleges valasz nelkul beleokoskodik - persze nevtelenul. Gondolom valahol savanyu a szolo... Na mindegy.


Egyedul vagyok, kulfoldon, senki nem segit, az anyai osztonokre tamaszkodva probalom a legjobbat kihozni, de gondoltam kihasznalom az internet elonyeit, es kerdezek, hatha a tapasztaltabbak tobbet tudnak. Kedves masodik, nem az a bajom, hogy otszor eszik pepeset, es hogy ebbol haromszor fozeleket - ahogyan irtam is - hanem hogy az eddigiekhez kepest visszafele feljlodik az etkezese. Tudok babakrol, akik nehezebben allnak at, de nalunk mar egyszer megtortent, onnan tertunk vissza a fozelekre.

Koszi a valaszokat!

2014. máj. 17. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem simán lehet, hogy csak a fog van a dologban. Legyél türelmes, próbálgasd, kínálgasd őt. Tudom én is, hogy ez nehéz, de hidd el, ti még a szerencsések közé tartoztok evés terén.
2014. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fejlődik az étkezése? Kérlek magyarázd el, mert erről még soha nem hallottam. KOmolyan kérdezem. Én egyet tudok: a gyerek mindig azt kéri enni, amire szüksége van, soha nem fogja éheztetni magát. Hidd el, én is ösztönösen neveltem mindig is a ma már 4 éves kisfiamat. Vannak időszakok, amikor mindent megeszik, van amikor fényevő...
2014. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy írtatok! Igyekszem ertekelni ezt az etrendet is, csak neha megijedek, hogy jol csinalom-e. :) Peldaul, hogy az elosztasa jo-e igy, vagy estere inkabb fozeleket kellene adni a gyumolcsos joghurt helyett. Es hogy hogyan valogassam ossze a 3 fozeleket, hogy ne legyen neki terhelo stb. Aztan kozben mintha mar unna is az allando kanalazgatast, nem tudom... gondolom, tenyleg a foga, mert nemreg meg csirkecombot evett.

A feljodes szo alatt azt a folyamatot ertem, amig a csecsemo etrendtol eljut a kisgyermek etrendig, vagyis amikorra mar minden eszik, mint egy kis felnott, nem csak pepeket. A dokineni is igy nevezte amugy. Tobben mondtak mosolyogva, hogy lesz ez meg igy sem, es hogy majd meglatom utolag mennyire mas - igazuk lehet. :)

2014. máj. 18. 14:27
 7/9 A kérdező kommentje:

A mai reggeli peldaul: van ketszersult, de hogy ne mindig csak azt ragcsalja, csinaltam piritost. Tettem ra kis lekvart - regen szerette - kezbe vette, letette, elfordult. Kinaltam csak ugy, minden nelkul, beleharapott, letette. Tortem katonat, nem kerte. Vagtam egy szelet parizsit, megforgatta, letette. Keszitettem tejitalt, 2 kortyot ivott, nem kert. Ezeket nem egyhuzamban, szepen lassan, hogy ne legyen neki eroszakos. Most megcsinalom a szokasos pepet, de azt is nagy kinnal eszi meg 2 napja. A cici az menne, de tejem mar nem nagyon van. Passz... A 'majd ha ehes lesz, eszik' nem jon be, kepes fel napokig is ellenni eves nelkul.

Ja, es nem becezgettem az etelt, hanem teljes neven neveztem oket. :)

2014. máj. 19. 11:07
 8/9 anonim válasza:
Eppen igy vagyunk mi is, nagyon is megertem mirol beszelsz, en sem tudom mit csinaljak a fiammal, valahogy nem akar enni nekem sem... lehet csak tenyleg fog van a dologban, es amiatt... nem tudom. Mi mar ott tartunk, hogy mar azt sem eszi meg, amit eddig megevett... szoval hasonlo a helyzet, en sem tudom, mit csinalok rosszul...
2014. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uh, sajnalom! Akkor ti is megszenvedtek vele. Remelem, azota mar jobban eszik!
2014. jún. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!