Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elképzelhető, hogy rákívánt...

Elképzelhető, hogy rákívánt az ételemre?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom. Az ágyában feküdt, én mellette álltam és a kezemben tartott tányérról ettem néhány szelet pizzát. Teljesn úgy kezdett el viselkedni, mint egy átlag kajafixált kutya. Cuppogott, gúvadt szemmel követte a szelet útját a számba, nyalogatta a száját. Gyakorlatilag kinézte a számból.

Kíváncsiságból közelebb toltam hozzá, hogy az illatára reagált-e, erre még hevesebb reakciója volt.


Tápszeres, még semmilyen ételt nem kapott. Elképzelhető, hogy megtetszett neki a pizzám?


Félreértés ne essék, eszem ágában sincs pizzát adni neki, csak kíváncsi vagyok, hogy én értettem félre valamit, vagy valóban felkeltette az érdeklődését a kajám?


2014. aug. 19. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Az atlag gyerek alapbol mindent a szajaba venne, plane, ha illata is van.


Miert eszel amugy az agya mellett?

2014. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tányér már a kezemben volt, aztán ott ragadtam az ágya mellett és néztem, hogy mit csinál. Miért, mi gond van azzal, hogy az ágy mellett állva ettem?
2014. aug. 19. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az en lanyom 6 honapos. Hetek ota akar hanyszor eszunk mellette, mindig oda maszik a tanyerunkhoz es elkezdene matatni. Van, hogy lelop egy - ket falatot.

M a kanapen eszunk jelenleg a nappaliban, mert epp felujitas van. Az ebedlo romokban, az asztal meg szet szedve ;)

2014. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi csak jkivancsi voltam :D
2014. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de cuki-beindult a pavlovi reflexe..
2014. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma hashajtó szirupot kellett adnunk neki mini-pohárkából (adagolókupak, de pohárka alakú). Nyelte, mint kacsa a nokedlit, cuppogott és látszott a csalódottság, hogy csak kb 2 ml-t kapott belőle.


Mondjuk visszagondolva két hónapos korára, amikor Rota oltást kapott szájon át, az orvos mondta, hogy 99%-ban visszaköpik a babák, úgyhogy lehet, hogy két adag kell majd, hogy bemenjen a teljes mennyiség. Hát, egy csepp se veszett kárba, még a tubust is megnyalta, amiből a doki adagolta a szájába.

Puszit adni is nehézkes neki, mert rögtön fordítja a fejét és be akarja kapni az ajkaimat (nem éhes, ez rögtön kaja után is így néz ki). Férjem már kétszer véletlenül szájon csókolta, mert a baba reflexei voltak gyorsabbak. Ő se oda szánta, de odarántotta a fejét.


Azt hiszem, akkor nem lesz gond a hozzátáplálásával. :)

2014. aug. 20. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!