Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Bukós babának meddig adjátok...

Bukós babának meddig adjátok a bébiételt? A lányom egésznap enne persze aztán visszajön a felesleg de nem látszik rajta mikor elég.

Figyelt kérdés
5honapos, már simán megenne 150g pürét abbol ami izlik. De ami nem abbol is lemegy 100 és csak azért ennyi mert ennyit csinalok. Utanna ha nem tömöm rögtön a cumit a szajaba sirni kezd de cumival egyből lenyugszik. 5x eszik 120-150mili tapszert plusz reggel még szopizik és délbe kap pürét.... Csak onnan tudom hogy tulette magát h visszajön. Ha eszünk és meglátja alig lehet vele bírni... Tápszerből akkor tudom hogy tele van ha elkezd sóhajtozni persze ilyenkor is ha elveszem megy a hiszti. Kanalazásnál viszont nem tudom megallapitani ha elég neki. Eddig egyszer fordult elő hogy elforditotta a fejét és összezarta a szajat. Egyszerűen nem latom rajta a jollakottsag jeleit pedig jol gyarapszik nem nyűgös csak mikor elveszem az üveget de kb csak addig mig egyet kettőt sziv a cumin.... Nem akarom tuletetni.Akinek volt hasonlo gondja leírná a tapasztalatait? köszönöm.
2014. aug. 25. 21:34
 1/8 A kérdező kommentje:
multhonapban 1300got 4cm,nőtt(4hos korára)mostanra meg 900got és 5cm nött(5hós korára. )
2014. aug. 25. 21:39
 2/8 anonim ***** válasza:

mennyi a súlya?

önmagában nem normális ha túl lehet etetni, sem 5 hónapost, sem felnőttnél. van ilyen betegség, persze, de normál esetben nem azért nem eszik többet egy baba mert elveszik, hanem mert érzi a jóllakottságot.


szerintem nem ártana megnézni, hogy mennyi az annyi, lehet megnyugodnál. lehet csak 2 kiskanál hiányzik még.

azt tudom, hogy enyém 6 hónaposan 3x kapott szilárdat, 5x szopizott és 2 üveg bébiétel volt az ebédje :)

2014. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első honapban keveset hízott igy mostanra duplázta meg a súlyát. 3500al született,50 cm most 7kg és 67cm. nem kövér nem sovany....

Gondolkoztunk rajta hogy elvisszük gasztroenterologiara a bukás miatt de kaptunk ar tapszert azota nem bukik csak ha sokat evett. Tegnap este 170milit evett szoval helyesbitek 120-170 g közt eszik.

2014. aug. 26. 08:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem h 100mili vizet megiszik egy nap
2014. aug. 26. 08:55
 5/8 A kérdező kommentje:

Azthiszem teszek megint egy probat h többet csinalok neki mennyit eszik meg. régebben is volt igy igy tudtam mennyi tapszert keverjek be. De miota ezt az ar tapszert eszi... mire a végire ér besürűsödik nagyon. Hiába nagy luku c.üveg. az orvos mondta h ne állandósuljon az 1kg feletti hizas ne etessem túl... o.O

én is gondolkodtam h az nem gáz h tul lehet etetni? No mindegy akkor addig adom mig eszi....meglatjuk. Mondjuk a gy.orvos aztmondta 5hosan mar csak 5x kéne ennie... a v.nő meg h 6x egyen még.. hát ö 7x eszik.....

2014. aug. 26. 09:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Na sikerült, 180 g püré ment le ennyit csinaltam. De nem hisztizett hogy elfogyott.... Olyan 160 körül latszodott hogy mar nem olyan mohó, elkezdett nézelődni nyulni a kanalért addig meg szoritotta tolta a kezem h gyorsabban. . Előtte evésnél tápszerből is ennyi ment le ott viszont hisztizett.... na meglatjuk. fog e kijönni...
2014. aug. 26. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:

miből készítetted a pürét? előtte mikor evett tápszert?

nekem azért a 180g nem tűnik annyira soknak :)


az meg, hogy 5x kéne ennie... nem véletlenül hozzátáplálás a neve, mert hozzá adjuk a szilárdat, nem helyette... :)

2014. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

krumpli+répa volt a mönü. előtte 2órával evett kb 190- 200mili tapit (180mili viz plusz a por)

Van rgy olyan érzésrm h hathos növekedesi ugras lesz,elvégre túlhordott baba.. Nem akartam rögtön a tapszer utan adni a pürét mert a multkor ugy visszajött neki pedig akkor csak kostoltunk. Utanna 1,5ora mulva evett még 100mili tapszert. És azota alszik. ilyenkor szokott délután egy nagyot szunyizni.

2014. aug. 26. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!