Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan értessem meg a családda...

Hogyan értessem meg a családdal hogy csak 6 hónapos korától szeretném elkezdeni a hozzátáplálást? Már nem bírom ezt!

Figyelt kérdés
Még csak két hónapos a kisfiam, és szinte mindenki azzal jön, hogy ideje lenne már vizet, teát, bébipapit adni a gyereket, sőt anyósom a multkor töltött káposztát tömött volna belé! Hiába magyarázom neki, hogy fél éves koráig csak tejet fog kapni, nem lrti meg! Mert hogy ő már ekkor meg ekkor ezt és azt adott a fiának, blablabla, Hozzáteszem, hogy szoptatni se szoptatta, sőt el is vették tőle a páromat kb 2-3 éves korában.

2014. szept. 1. 12:47
 1/9 A kérdező kommentje:

*gyereknek

**érti

2014. szept. 1. 12:49
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor miert talalkozol vele?
2014. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

víz és tea nem hozzátáplálás, születésétől meg lehet kínálni a babát, ártani biztosan nem árt a íz. a tea meg nagyon jó gyógyszer helyett pl. hasfájásra, hasmenésre, szorulásra, stb.


4-6 hónapos kor között kell elkezdeni a hozzátáplálást, ha tetszik a családnak, ha nem, mostani kutatások ezt igazolják.

de az, hogy 4 vagy 6 hónapos korban kezded az nem rajtad múlik, nem a te döntésed hanem a babádé. hidd e, nagyon sok minden lehet ami miatt előbb kell elkezdni.

szóval inkább úgy indulj neki, nehogy csalódás érjen :)

2014. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne próbáld megértetni velük, tök felesleges, a Te babád, ha van tejed, a lehető legjobb, amit tehetsz, ha vársz. Én is csak 6 hónapos kora után kezdtem el a kisfiam hozzátáplálását, mert rengeteg tejem volt, mi a férjemmel így láttuk jónak. Érdekes, az én családomban inkább elismerő szavakat kaptam, hogy szoptatom, és milyen sokáig van tejem. De tényleg! A férjeddel legyetek közös nevezőn, csak ez számít! Ha pedig anyóssal van a gyerek, légy résen, nehogy megtömje bármivel is a picit!
2014. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindekivel közlöm, hogy az én gyerekem, az én döntéseim és (esetleg) az én hibáim, legyenek szívesek nem beleszólni. Anyóst egyébként ignorálom minden tekintetben. Hozzátáplálásnál én alapból közöltem, hogy fél éves koráig csak szoptatok, egyszer-kétszer próbálkoztak tanácsokat adni, megköszöntem szépen és megmondtam, hogy én nem így csinálom.
2014. szept. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is úgyanez volt a helyzet anyóssal, de én sem engedtem a 21-ből, nem is bántam meg. Most a második babámat várom úgyanígy csinálom majd vele is.

Általában azok a személyek akik nem szoptatták a gyereküket azok vannak ellene, de aki szoptatta az elismeréssel van.

2014. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd el nekik így. Nálunk mindkét anya elfogadta, val.szeg felszaladt a szemöldökük először, de nem szóltak bele. Anyukámról tudom, hogy utána is olvasott a mostani trendeknek.
2014. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbáld kikerülni az olyan helyzeteket ahol nélküled van ilyen elvű emberekkel. Nálunk 5 ho-s, elkezdtem almát meg sárgarépát adni, s anyósom úgy örült hogy kap kanalast is hogy megömte paradicsom levessel (rántás meg tejföl!!!).szóval éjjel óránként felsirt es fogolodott szegényke.ja még egyszer zöldpaszuly levest. Egyebkent a családban nálunk is olyan a felfogás, hogy 3 hónapos kortól minden ételből kell neki adni egy falást hogy szokja,persze a mi ételünkből...nagyon ellenkeztem, huzták is a szájukat, még a férjem is morrogott hogy miért nem hallgatok rajuk. De TE mindenképp légy határozott és ne figyelj rájuk.
2014. szept. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%
8-as vagyok, ja és a viz meg tea fölösleges, csak tölti a hasát és kevesebbet szopizik.
2014. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!