Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » El lehet kezdeni 2 honapos...

El lehet kezdeni 2 honapos korban a purek kostoltatasat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tápszeres babát sem szabad 4 hónapos kor alatt hozzátáplálni.
2014. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy mi az a purek, de azt nem árt tudnod, hogy 2 hónaposan vagy anyatej, vagy ennek hiányában tápszer való egy babának. Semmi más.

Hozzátáplálást legkorábban, vagyis ami nem anyatej és nem tápszert, azt 4 hónapos kortól ajánlott adni.

2014. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsi kihagytam azt hogy anyatejes es nem akarom kivaltani az etkezest purevel csak kicsit szoktatni az izekhez, pl fott repa,krumpli.
2014. szept. 1. 17:01
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Ezelőtt 20-30 evvel ez volt a megszokott.

Manapsag 4 hós kortól , illetve sokan csak 6 hós kortól kezdik.

Neke az egyik ismim pont 2 hósan kezdte mindenből kapott a babája 1-2 falatot. Most 9 hós lesz elvileg ( es egyenlőre ) semmi baja tőle.

De! Én azt mondanàm, hogy felesleges. Tudom ízgi higy eteted a babát de korainak tartom, éretlen a kis pocija... Ha lehet várj meg vele. Lányom. 3 hós 3 hetes volt mikor pár korty gyümilé et kapott 2 napig méregzöld et kakilt mert nem tudta a gyomra feldolgozni rendesen pedig 1 hét volt csak a 4 Ho betöltéséig...

2014. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Legkorábban 4 hónaposan, de anyatejesnél inkább 6 hónapot szoktak mondani. Nem érett még 2 hónaposan a szervezete rá, csak ártanál vele. Türelem, ehet még eleget.
2014. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem tápszeres volt a pici 5 hónapos kortól kezdett el Szívesen eszegetni és 6 hónapos kortól evett rendes adagokat. Ráérsz még😊😊😊
2014. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egy 2 hónapos babának bármi az anyatejen/tápszeren kívül?! Hova ez a nagy sietség?!
2014. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szoptatás közben a mellbimbó "mintát vesz" a gyermek nyálából és az információt küldi az agyadnak, hogy milyen táplálékra van szüksége a baba szervezetének. Ezért van az, hogy hol ezt hol azt kíván az anya enni. Kár lenne ebbe a fantasztikus folyamatba beleavatkozni.
2014. szept. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minek??????? Te döntöd el, mit csinálsz a gyerekeddel...3 hónaposan akár bébikompba is teheted, hogy szokja a járást.
2014. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
4 hónapos kora előtt ne adj semmi pürét. Tápszeres babáknál 4 hónapos kortól, anyatejeseknél 6 hónapos kortól kezdhető a hozzátáplálás. Tapasztalatból mondom, nincs értelme. Ha répát adtam a babámnak (4 hónaposan), akkor répát kakilt, ha sütőtököt, akkor azt, szóval meg sem tudják emészteni rendesen, így táplálni sem táplálja. Már betöltötte a 6. hónapot, amikor normális széklete volt a püréktől.
2014. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!