Akkor mikor kezdjem?

Figyelt kérdés

Kezdetektől tápszeres a lányom. A védőnő azt mondta, hogy 3,5 hónapos kortól kezdjük a hozzátáplálást (kóstoltatás eleinte almával és/vagy őszibarackkal naponta egyszer), a gyerekorvos viszont 4 hónapos kort mondott.


Kire hallgassak? Vagy próbáljak meg egy kóstoltatást egy falatnyi almapürével és nézzem meg, hogy hogyan reagál rá és aszerint döntsek?


Ma 3,5 hónapos, ha holnap kapna egy falatnyi pürét, okoznék vele valami gondot?


2014. szept. 2. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
2 héten az égvilágon semmi nem múlik! Adhatsz már nyugodtan.
2014. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem várj még. Csak az elején számítanak ennyire a napok/hetek, hiszen egy 3,5 hónapos és egy 4 hónapos baba gyomra nem ugyanolyan fejlett. Nem is beszélve, ha mondjuk pár héttel korábban jött esetleg a kiírtnál, akkor ugye elvileg még fejletlenebb egy picivel.

Az elején úgyis csak 1 kanállal ha megeszik. Mi egy teljes étkezést ki tudsz váltani, még hónapok fognak eltelni.

2014. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is várnék, ha nincs egyéb indok, ami miatt el kellene kezdeni ilyen korán. A fiam is tápszeres volt, orvos is azt javasolta, hogy 5 hónaposan kezdjem kostóltatni.

Van valami ok, hogy már most kellene neki gyümölcsöt adni?

2014. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is várnék.

És nem almapürével kezdeném, csak 1-2 kanál alma lével. Eddig is csak folyékonyat evett, ne egyszerre vezesd be az új ízt+ állagot. Pár napig csak lé, utána jöhet a híg püré.


Ráérsz még majd sokat agyalni, mikor mit adj neki, nem kell siettetni a kóstoltatást, hozzátáplálást.

2014. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kiírt dátum után pár nappal született.


Azzal indokolták mindketten, hogy a tápszerben elég nagy a fehérjetúlsúly, ezért önmagában az nem elegendő fél éves koráig (ahogy az anyatej). De rászámolva azt az időt, amíg a kóstoltatással haladunk, lesz fél éves, mire 1-2 étkezést kiváltunk.


Kezdetben elvileg 3-4 napon át csak kóstoltatni kellene egy-egy falatnyi pürével, ha elfogadja, akkor kb egy hét után lehetne egy étkezést félig-meddig kiváltani.

2014. szept. 2. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálás témája nagy vesszőparipám, szóval én tápszeres babánál megvárnám napra pontosan a 4 hónapos kort (ha semmi más nem indokolja azt, hogy elkezdjem előbb), anyatejesnél a 6 hónapot. Picivel elmúlt 6 hónapos a fiam, amikor először tejpépet kapott, 2 hétig azt ette, utána kapott csak gyümölcsöt.


Ettől függetlenül, egy falat almapürétől semmi baja nem lesz a babádnak.

2014. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az orvos mondta az 5 hónapot, és nem is volt addig semmi gond. Annyit evett a tápszerből, ami a dobozon elő volt írva.

Illetve nem tartott másfél hónapig kiváltani egy evést. Ha tetszik neki, gyorsabban fog menni.

Attól nem lesz baja, hogy naponta kap egy kanál pürét, de én még várnék a komolyabb táplálással.

2014. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam csak tápszeres 4 hetes korától, 4 hónaposan elkezdjük a kóstoltatást, mivel most vagyunk 3 hónaposak és 6500 gr, 59 cm, havonta 1 kg-ot hízik. 170et eszik egy nap 6szor és már pár napja amikor kifogy az üvegből iszonyú ordításba kezd, de nem nagyon szeretnék neki emelni az adagon.

Nekünk azt mondta a védőnő, hogy első nap két kanál alma, második nap 4, és egy hét alatt jussunk el fél almáig, két hét alatt pedig egy egész almáig. És 2 dl egy teljes adag.

2014. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap őszibarackot, ma almát próbáltam (kb mogyorónyit). Őszibarack nem igazán tetszett neki, nagyon fintorgott (mondjuk megkóstoltam, megértem, elég savanykás volt), az alma viszont igen. Bár a kanálról is szopni akarta. Amikor az állára csúszott - még én is bénázok - akkor nyelvvel próbálta visszakotorni. Azt hiszem ilyen minimális mennyiséggel még pár napot próbálkozom, de ha a kanállal ennyire nem boldogul, akkor szüneteltetem egy pár hétig a kóstoltatást.
2014. szept. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!