Piroska és a farkas kérdése:

Ilyenkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés
kislányomnál most kezdjük a hozzátáplálást. krumplit próbáltam ma neki adni, állítólag zöldségből ez az első amit lehet. Kb 2 mokkáskanálnyi lett volna a próbaadag, és azzal nem is lett volna baja, h kanál megy a szájába, de tolta ki a krumplit. Most akkor ennek ellenére holnap újra próbáljam meg?
2014. szept. 2. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Várj pár napot és utána próbáld meg újra.esetleg keverhetsz hozzá egy kis anyatejet vagy tápszert.
2014. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
persze próbáld meg holnap is! új íz nem biztos h rögtön elfogadja... ha 3-4 nap múlva sem eszik belőle egy falatot sem akkor adj neki mást, lehet nem ízlik neki, kipróbálsz mást és utána újra próbálod a krumplit.
2014. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Krumplit önmagában az én fiam sem szerette. Én almával, répával, sütőtökkel adtam neki az elején. Mást eszik egyébként rendesen kanállal?
2014. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még nem tud kanálból enni. Egyik lányom tolta így ki viszonylag sokáig az almát, aztán fokozatosan megtanulta. Mindennap adtam neki, egyre jobban ment. Egyesek azt mondják, ha nem tudja megenni a kanálból, még korai a hozzátáplálás.
2014. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én is erre gondoltam, mint utolsó

gyakorolni kell, ez nem folyik csak úgy a szájba

2014. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az a baj, hogy önmagában a krumplinak nem igen van íze.

Próbáld sárgarépával (én ezzel kezdtem), vagy almával. Majd meglátod, az jobban fog neki tetszeni, mert édes, mint az anyatej!

2014. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta, de tettem hozzá nagyon híg gyenge tápszert (anyatejem nem volt már) és elfogadta az ízét és az állagát is három napig. Szépen emésztette, úgyhogy következőre már nem tettem bele tápszert, hanem hígítottam, lazítottam üveges sütőtökpürével a főttkrumplit és ehhez a keverékhez tesszük azóta is az újakat. Csak akkor eszi meg, ha nem száraz a pép.
2014. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi vàlaszokat! Az a baj, h a krumpli az első amivel most próbàlkoztam, semmi màst nem kapott még, és ezért nem tudom, h keverhetem- e màssal. Úgy tudom, h ebben a " próbaidőszakban" egyszerre egyfélét szabad adni, h kiderüljön, h bírja- e a pocija.A tejem vészesen fogy, lefagyasztva még kb 1 liter van, másnaponta elő kell vennem egy adagot, h elég legyen, ezért nem akarttam anyatejjel keverni a krumplit, mertha nekem azt szokja meg, hàt akkor nagy gondban leszek.
2014. szept. 2. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem. Mi nem is krumplival kezdtuk, hanem almával (gyomorsavat és székrekedést csinált, úgyhogy azt későbbre tettem át) és öszibarackkal a tejízéről az átállást. Lepürésítettem és hol pürének kapta, hol vízzel hígitva a levét két etetés között és tényleg tettem én is párszor a krumpliba is almalevet a tápszer helyett aztán, ahogy írta itt valaki. De a sütőtök vált be a legjobban alapnak, a krumpli meg sűrítőnek.

Azt gondolom, a konzisztenciája lehet neked is a baj, de felvizezve meg tényleg ízetlen.

2014. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha vészesen fogy a tejed, akkor kelleni fog tápszer. Nem tudod kikerülni a hozzátáplálással.

A krumplit nyugodtan hanyagold, az "semleges" étel. Inkább sűrítésre/dúsításra jó, azt nem kell külön bevezetni. Adj nyugodtan holnap almát, vagy répát.

2014. szept. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!