Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baba első szülinapjára milyen...

Baba első szülinapjára milyen tortát lehet készíteni vagy venni? Ti gyerekeitek milyen tortát kaptak?

Figyelt kérdés
Piskótát tojásból lehet adni ? Csoki kizárva? Tojással készült krém?
2014. szept. 6. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Tojást én 10 hónaposan bevezettem, így már ehetett akkor.

Meggyes joghurttorta volt, annak minden összetevőjét ette már előtte is. (a piskótát is).

2014. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha már a tojás be van vezetve, kaphat csokis piskótatortát.
2014. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Túrós barackos tortája volt.Akkora már mindent bevezettem.

Tojást,túrót,barackot,piskótát,tejfölt,tejszínt.

Imádta. :D

2014. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A védőnőm azt mondta, hogy 2 héttel a szülinapja előtt kezdjem vele kóstoltatni a tojást, ha nem üti ki, akkor kaphat piskótát. Mivel az őszibarack volt a kedvenc gyümölcse, én egy gyümölcstortát sütöttem neki. A nagyi csokitortát csinált, azt is megkóstolta, de akkor még annyira nem ízlett neki (azóta imádja :) ).
2014. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gabszem ***** válasza:
1 évesen már szinte mindent evett. Én túrótöltelékes tortát csináltam, kakaós piskótával.
2014. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vettem a Nyersétel Akadémiától aszalt almalapot, ez volt a tészta, a krém pedig natúr gesztenyemassza banánnal és rizstejszínnel, hogy lehessen kenni.

Lehet, hogy furin hangzik, de finom volt. :)

2014. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kisfiunk gesztenyetortát kapott, Ő nem ehet tejet, ezért mindent növényi tejjel és tejtermékekkel helyettesítettünk, azaz a csokioldala a tortának növényi tejes csoki volt, a krémrétegben pedig növényi tejszín volt.
2014. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csinálhatsz neki külön túrótortát (krémes túró - valamilyen tégelyes bolti + zselatin + joghurt + gyümölcsök... ha valaki fél a zselaintól, olvassa ezt el: [link]

csinálhatsz neki gyorstortát - gyümölcstortalap, vanilaipuding, banán. (ez kb. 5 perc, plusz a kihülés)


olyan mindegy, mert nem fog sokat enni a tortából.

az összetevők legyenek ismertek számára - pl. tejtermékek, glutén (liszt) és ne legyen rájuk allergiás.


mi vettünk neki egy kicsi csokitortát, amit össze tudott törni, az csak arra volt neki :) lenyalta a kezét, nem is evett belőle - mondjuk nem csoda, tiszta cukor volt, ki is dobtam :)


én csináltam ezt a banános gyümölcstortalapos pudingos tortát, és hoztak egy auchanos tortát - ez a vendégeknek volt. de megengedtük, hogy belenyaljon a baba.


végül is még 1 évesen nem kell neki ennivalónak a torta, nekik a szülinapi ÜNNEPLÉS, a GYERTYA, a VENDÉGEK, a köszöntés, EGYÜTT ÉNEKLÉS a leges-leges-legfontosabb :)


ha nem szeretnél kockáztatni, csinálj egy sűrű tejbegrízt valami formába, és az legyen a torta, párolt gyümölcsökkel a tetején :)


nyers tojásos krémes sütit inkább viszont még ne... (pl. franciakrémes, bár ott is gőzölik a tojást, azért óvatosan ezzel)

2014. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!