Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát készítsek...

Milyen tortát készítsek kisfiam első szülinapjára?

Figyelt kérdés
Vasárnap ünnepeljük,nem lesz nagy banzáj,csak szüleim,testvéreim,de azért szeretnék egy kis tortát,amiből ő is tud enni. azt tudni kell, hogy még csak két kis csenevész foga van lent, szóval vmi jó krémes, h a töltelékből kaphasson, vagy az átázott piskótából kicsit tudjon nyammogni. tejterméket sem kap allergia gyanú miatt. nem vagyok nagy sütőmester, de vmi egyszerűbbet szeretnék én csinálni. mégiscsak nagy alkalom ez :) köszönöm a tippeket, és elnézést az esetleges hibákért, telefonról vagyok.

2013. dec. 12. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos csak olyan krémeket tudok ami tejes. (puding, túrókrém stb)

Én csokitortát fogok süni piskóta (6 tojás, 6 ek. liszt, 6ek. cukor, sütőpor) és párizsi krém (3tojás+3ek holland kakaópor+3ek cukor összekeverni és gőz fölött felfőzni, majd vajjal összekeverni ha kihűlt szintet teljesen)

Esetleg ha van tejed akkor anyatejből csinálj egy kevés pudingot, és öntsed 2-3 babapiskótára, vagy laktóz mentes tejből készíts pudingot. Ezeken kívül még valami piskótát tudnék elképzelni amibe nem kell vaj és tej, de ilyet most sajnos nem tudok, lágy piskótát eltud nyamnyogni.

2013. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vegán receptekre keress rá ezekben nincs tejtermék sem állati eredetű dolgok.tortát mi a napfényes cukiból vettünk Bp 3.ker ami vegán volt és nagyon finom. Azt tudom még javasolni hogy tej helyett rizs-,zabtejet használj, tejszín helyett növényi tejszínt..stb.
2013. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sima piskótatorta kétfelé vágva és baracklekvárral megkenve.baracklekvárral megkenve. Esetleg növényi tejszínhab a tetejére. Kókusztejből, rizstejből, zabtejből tudsz pudingot főzni neki pl. mint a madártej.
2013. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csinálj gyümölcstortát! Sok-sok friss gyümölcs,zselatinnal összeállítva. Én eddigre már bevezettem a tejet,így nincs ötletem tejmentes receptre,de a nosalty.hu-n rengeteg tuti recept van,mindenféle csoportra osztva! :)
2013. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyersétel Akadémiáról rendeltem almalapot. 2-2 lap közé pedig banánból és gesztenyepüréből kavartam krémet rizstejszínnel. A tetejére jött egy gyertya, meg egy maci forma szintén az almalapból. Kb. 15x15x5 cm-es lett. Nagyon puha, túrható, fincsi... :)
2013. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Óóó, az első szülinap! :)

Én a lenti recept alapján sütöttem a kislányomnak piskótát. Nem egy nagy ördöngősség, kb. mint egy bögrés süti:


tej- és tojásmentes piskótához:


2,5 dl 100%-os almalé

12 dkg cukor½

citrom héja és leve

1 cs. Vanilincukor

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor

csipet só

1 mokkáskanál szódabikarbóna

6 evőkanál étolaj


Előkészítettem a tortaformát (20 cm), kikentem egy kevés tejmentes margarinnal és beliszteztem. A sütőt 200 C-ra előmelegítettem.


Az almalét a cukorral, citrommal és vanilincukorral habosra kevertem. Tényleg habos lett, és egészen krémes volt a színe. A többi száraz hozzávalót elvegyítettem, majd az almalés keverékhez adtam. Végül belekevertem még 6 evőkanál étolajat. Állagra itt teljesen úgy nézett ki mint egy kevert tészta.


A tésztát az előkészített tortaformába simítottam, betettem a forró sütőbe, amit 5-8 perc után 180 C-ra állítottam. Összesen kb. 25 percig sütöttem. Érdemes tűpróbával megnézni, hogy megsült-e, mert csalóka, kívülről jobban pirul, mint a hagyományos piskóta. Pár percig a formában hagytam hűlni, majd egy rácsra borítva teljesen hagytam kihűlni mielőtt három lapba vágtam volna.


Én krémnek túró + őszibarackot tettem, de látom a tejtermék nálatok kilőve.

Szerintem ha simán csak szétnyomkodott banánt raksz a piskótára, az is nagyon finom...

Vidám készülődést és nagyon boldog születésnapot kívánunk a nagyfiúnak!!!!!!!!!!! :) :) :)

2013. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fuu nem hangzik rosszul amit az utolso irt. :-) En ki fogom probalni. :-)
2013. dec. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiam tejérzékeny, neki most volt a 2. szülinapja.

Kókusztejből csináltam krémet, étcsokival ízesítettem.

A tészta pedig egy muffintészta volt, annyi plusszal, hogy tettem bele szójajoghurtot (arra ő nem alllergiás) és így egy nagyon ruganyos, puha tésztát kaptam! Kívül pedig fondanttal vontam be!

2013. dec. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

Írtad, hogy nem vagy gyakorlott a sütésben... (én is életemben először idén sütöttem sütit). Azt még elfelejtettem írni, hogy én a vajazás helyett sütőpapírt tettem a formába. Kb. 3-4 cm magas piskótát fogsz kapni egy kicsivel nagyobb formában. Nem tudom pontosan az átmérőt, én szív alakúban sütöttem. :)

Szép napot!!! :)

2013. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. az almaleves piskótát kipróbálom, remélem sikerülni fog. úgy döntöttek, gesztenyekrémmel vonom be, mert azt imádja, a belsejébe pedig gyümölcspépet teszek almából és banánból. beszámolok majd hogy milyen lett. :) amúgy nagyon izgatott vagyok :) hihetetlen, hogy elmúlt egy év...
2013. dec. 14. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!