Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell tápszerrel főzelék...

Hogyan kell tápszerrel főzeléket csinálni? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kislányom, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást de 2 hónapig semmiből nem evett 1 kanállal többet, 6 hónaposan vettünk neki a tejpépet ezt viszont nagyon szereti és nagyon szívesen eszi, kb 2 hete tejpépbe rakom neki a gyümi h kapjon rendesen vitamint, kb 3-4 napja megeszi a gyümit magába babakeksszel. Teljesen ki is váltottuk ezekkel a 10 órait, uzsira is meeszi ha ezt adom neki, de szeretném már a zöldségetek is adni neki de hiába próbálgatom szabályosan kiköpi így gondoltam ha kicsit tápszer íze lenne szívesen enné, de el se tudom képzelni h hogyan csináljam!

Ti hagy csináljátok? Nektek könnyen fogadta az ízeket?


2014. szept. 9. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy vezettem be mindent, hogy először főtt tört krumpli és hígabb arányú tápszerrel folyékony péppé kevertem. Íze lett és meg is ette. Aztán adtam neki még inni ugyan ebből a tápszerből is, mert nem tudtam, mi elég és mennyire lakott jól.

Később már csak a krumplit és a pradicsomot, néha a céklát főztem és ehhez adtam mindig először bébiételt, sütőtököt, cukkinit, borsót stb. elosztva 2-3 napra.

Aztán a főtt vegyes zöldségekhez adom most kapott oliva olajat, mert a bébiételben is van olaj, kell nekik, de már csak kevés bébiételt kap, mindent főzök.

Gyümölcsből szintén bébiétellel kezdtük, mert nem csinált annyi gyomorsavat, a tejpépet is csak fele adagban adom, a másik fele alma-banán püré (ez jött be a legjobban neki).

Ilyesmik. Még a karfiol, saláta hátra van, addig nem akarok húst adni neki, ameddig a zöldségeket ki nem pörgettük.


Most lesz 6 hónapos, szépen emészt és mi is 4 hónap után kezdtük, ő akkor a tejpépet sem akarta lenyelni, de egy héttel később már a tápszeres krumpli bejött.

2014. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem NEKI meg korai , nem beszelve hogy a zöldségek puffasztanak ... , en nem eröltettem, az Ő korában az en fiam is ezt csinálta ,szerintem a tápszer meg amiket irtal tökéletesen elég , es ha nem szereti a fözeleket akkor nem kell erőltetni . Húslevesből a főtt zöldségeket kóstoltasd vele ,turmixolt friss gyümiket ... stb
2014. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja es amiket az első ír szerintem nagyon jó , ha be jön a gyereknél , nálunk sajnos nem jött be , utalt minden zöldséget , ezért maradt a husilevesből a főtt zöldség meg a gyümik ...
2014. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Megpróbálom amiket írtatok!



Nem erőltetem neki, csak már olyan jó sok mindent ehetne, olyan szívesen főzőcskéznék neki :D

2014. szept. 9. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!