Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Napi 1 értkezést kell pótolnom...

Napi 1 értkezést kell pótolnom tápszerrel, a többi anyatej. Ha ez így marad mikor kezdhetem a hozzátáplálást? Jelenleg 3 hónapos.

Figyelt kérdés
Nem szeretném még,félreértés ne essék.
2014. aug. 9. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:

általában 6 hónaposankészek arra, hogy szilárdat befogadjanak, akkor kell kezdeni


ilyenkorra eltűnik a nyelvkiöltő rflexük is, az emésztésük is jobb

2014. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Szia! Az én 4 hónapos kislányom anyatejes, de a kánikulában sokkal kevesebb termelődött, elkezdtük felélni a fagyasztott adagokat. Itt kértem tanácsot a hozzátáplálásról, mert gondoltam, jó lenne eljutni addig, h ki tudok váltani egy étkezsét, mire a tej már annyival kevesebb lesz, de többen is arra bíztattak, h ilyen picinek csak tápszerrel váltsam ki, ha szükséges, hiába van sok bébiételen a 4 hó, valójában nem kész még arra a pocakjuk. Hivatalosan, úgy tudom, ha tápszeres a baba, akkor 4 hónaposan lehet kezdeni, ha anyatejes, akkor 6 hónaposan. Biztos sokan vannak, akik nem tartják be, de én végül úgy döntöttem, h kivárom a 6 hónapot, egyelőre mostmár kb 1 hete megint nem kellett a fagyasztóból elővenni tejet, hátha sikerül kihúzni addig. Szóval a lényeg, h én a helyedben nem kezdeném el most a hozzátáplálást semiképpen, ha az összes étkezésből 1 a tápszer, akkor én még úgy tekintenék rá, h anyatejes, és várnék 5-6 hónapos koráig.
2014. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 étkezés van tápszerrel nem érdemes még hozzátáplálni. Nekem 3 hónapos volt mikor bár volt elég tejem, de nem kérte, tápszert hiába adtunk nem itta egyiket sem, szinte megállt a hízása én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de azért mert nem hízott semmit, tápszert nem fogadta el, lefejt tejet szintén nem, ciciből pedig keveset evett. Ha van tejed, hízik is akkor várj 6 hos koráig szerintem.
2014. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem is szeretném még hozzátáplálni, oda is írtam, hogy félreértés ne essék. Arra lennék kíváncsi hogy ebben a helyzetben 5 vagy 6 hónposan kezdjem a hozzátáplálást?
2014. aug. 10. 14:20
 5/8 piroska és a farkas ***** válasza:
Hàt ha abból indulok ki, h nekem azt tanácsoltàk, h ha fogytàn a tej akkor 6 hónapos koràig tàpszerrel pótoljam , akkor úgy gondolom, h vàrd ki a 6 hónapot akkor is, ha esetleg addig még egy étkezést tàpszerre kell vàltanod.
2014. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a hat hónapos kort mondom.
2014. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szerintem én is megvárom a 6 hónapot.
2014. aug. 11. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia az én lanyom nagyrészt tápszeres kevesebb az anyatej. Kb 2étkezésnyi.

Nekem aztmondtak hogy leghamarabb 5,5hos korban kezdjem el szoval siman megvarhatod a 6 hót.

2014. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!