Anyukák, van olyan, aki minden evést pótol tápszerrel? Hogy csináljátok, minden evéa után leméritek mennyit evett és az alapján pótlás?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Lefejt tejet kap,kb 100 ml.Utána tápszer pótlás 70 ml,abból vagy marad egy pici vagy nem.3 hónapos.

(nyilván,ha több a tej,akkor kevesebb a tápszer,de este például lefekvés előtt 240 ml-t eszik,azt bőven pótolni kell)

Én így csinálom,nem tudom,aki szoptat,szerintem egyszer-kétszer méri,utána "ráérzésből" pótol,tudja,hogy kb mennyit kell adni.

2014. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én annak idején valóban úgy csináltam, hogy szopizás után, mikor már látszott, hogy nem jön több a ciciből, lemértem a babát (persze evés előtt is), és aszerint készítettem tápszert, ami vagy elég volt, vagy sok. Előfordult, hogy még kellett készítenem, vagy megmaradt. Nem lehetett igazán belőni, mert ugye nem is evett mindig ugyan annyit. Egy idő után azért nagyjából beállt a mennyiség, nem is méregetem, és kevesebb ment kárba. Én nem tudtam pontosan meghatározni a mennyiséget. Amikor csak tápszeres lett, akkor sokkal könnyebb lett, az már az esetek többségében fix mennyiség volt.
2014. aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kb ugyanannyit szopik mindig 40 ml körül. mivel 3 hetes, 80 körül kéne ennie. éjjel 30-al potlok nappal 40-el. eves elott elkeszitem neki. meg sose panaszkodott hogy tul sok akkor se ha esetleg 50et evett ;)
2014. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám nem mindig eszik ugyanannyit (szopiból). 4 hós, az elejétől mérem, mert ő ha elég neki akkor is megeszi az egész üveggel, aztán bukik.

A dobozon írt mennyiség szerint pótlok, általában be is jön. 120 vizet ír jelenleg. Ha eszik pl 70-et, ahhoz csinálok 60 tápit. 5x eszik egy nap, a reggeli első az csak szopi. Ritkán lemérem azt is kiváncsiságból, 130-170 között eszik. A többinél szopi előtt után mérés. Lehet, hogy hülyeség így, de nekem ez vált be.

2014. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem mértem. 3heres koráig csak szopizott, sok tejem volt de nem volt elég. Pótoltam 60 majd 90mlvel. Most 2 hós tejem nem sok van 120 150ml pótlást kap.
2014. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!