Szerintetek mikortòl kellene önállóan ennie a babának?

Figyelt kérdés

Nàlatok hogy alakult ki? Az én kisfiam egy éves, de eddig még semmit nem evett egyedül kivéve a babapiskòtàt amitől már kétszer majdnem megfulladt, úgyhogy nem is nagyon engedem hogy próbálkozzon egyedül. A màsik hogy a gondolattòl is rosszul vagyok hogy úszni fog a kajadaraboktól a lakàs...

Egy hónapja vannal fogai és semmit sem rág meg csak nyel azonnal. Ti meddig turmixoltátok az ételt a babátoknak?


2014. szept. 12. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnél 4 hónaposan indultak el az első fogak,6 hónaposan már rágta a répát, almát, azóta nem turmixolok, de sose fulladozott, mindig kiköhögte ha félrenyelt.
2014. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. A mi kislányunk 8 hónapos kora után már semmilyen turmixoltat nem fogadott el, azota darabosat eszik, de akkor 8 foga volt már. Enni 14 hónapos kora óta csak önállóan eszi (tőlem nem fogadta már el akkor, de az elejétől volt saját gyakorlós kanala, így eddigre profin ette a levest is kanállal. ) 2 és fél éves, egy éve baleset nélkül eszik.
2014. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy évesnek még turmixolsz? Szerintem már nagyon nem kéne, mert nem fogja megenni a darabosat, illetve kínlódhatsz majd vele. Adj az ő kezébe is egy kanalat, próbálkozzon ő is és te is etesd közben. Sajnos a takarítás ilyenkor velejáró dolog, de másképp nem fogja megtanulni.
2014. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

4 hónaposan már maga rágta a száraz kenyeret (fogzási fájdalmai enyhítésére csak ezt fogadta el,semmi rágókát!)

pufit,bulátát,kölesgolyót,már 5 hónaposan adtam a kezébe. a szomszéd anyuka is ilyen mint te,rá van parázva,h. egyedül egyen agyerek,semmit newm hagy neki,ha evés közben bármi hang kijön a gyerekből,máris kitúrja a szájából az ételt,mert azt hiszi fuldoklik. abszolút nem tanul a gyerek önállóságot evés terén,ez látszik is rajta,nagyon ügyetlen a kislány minden étellel,amit véletlenül odaad neki az anyja,pedig 1 éves. sztem hagyd,hadd bontakozoon ki! az én lányom is gyakran fuldokolt az ételtől,de mindent nagyon ügyesen felköhög,kiköp. szóval nyugi,és adj a kezébe kanalatg is! takarítani kell majd,szó se róla,de ha nem hagyod gyakorolni,sosem fogja megtanulni!

2014. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nagyon jó kis partedlik vannak.van az Ikea-s,aminek kis elő-része van(remélem jól fogalmazok)-és van az az előröl belebújós-mint a kényszerzubbony.a ruhára tudok megoldást,a padlót pedig felsöpröd.ha nem ismerkedhet,hogyan tanulja meg?én a gyümölccsel kezdtem,barack,körte,azt könnyebb kézzel,majd buláta,kenyér,vacsira szendvics.ja-és én úgy szoktam,hogy megetetem-és a vége felé-mikor már tuti megette az adagot,akkor kap kanalat-és próbálkozik.sokszor ráteszem a kanálra-és ő bakapja.tegnap a túrógombóc darabot villára szúrtam-igy ette.nagyon élvezte
2014. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt mintha én írtam volna ki, csak pár hónappal fiatalabb volt a fiam. Ő sem tudott még rendesen rágni, féltem, hogy lenyel valami nagy darabot, ezért nem engedtem neki, azóta sem szeret semmit a kezébe venni.

Ugyanez a kanállal. Én is irtózom tőle, hogy mindent összekenjen. De előbb-utóbb rá kell vennem magam, mert különben sosem tanul meg egyedül enni. Azt hiszem, ezen át kell esni.

Egyébként nekem azt mondták, hogy ez nem életkorhoz kapcsolható dolog. Ha engeded és sokat gyakorolja, hamar fog tudni egyedül enni. Ha nem engeded és sosincs a kezében kanál, akkor nem fogja megtanulni.

2014. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!