Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babának hányszor és...

6 hónapos babának hányszor és kb. mennyit "kellene" ennie egy nap (pépeket)?

Figyelt kérdés

2 evést váltottunk ki eddig, a tízórait és az uzsonnát. Délelőtt kapja a gyümölcsöt, délután a főzelékeket. Próbáltam a délit kiváltani, de még nem fogadta el ebédre. Valaki azt mondja, hogy még három pépes étkezés sok neki egy nap, a védőnő szerint már 3szor kapjon.


Mennyinek kellene egy adagnak lennie? Kisfiam ha bébiételt eszik éppenhogy elég neki egy 190gramos üveg, van hogy még nyitja a kis száját, hogy kér, főleg a gyümölcsnél, ha pedig én készítem neki a gyümiset még úgysem elég neki. Babakekszet rakok bele, hogy laktatóbb legyen, de így is megeszik néha kb. 260 grammot is.

Nem szeretném hogy megterhelje a kis gyomrát. Mert volt is, hogy vissza is bukta a pépet. Így kipróbáltam, hogy nem is adtam neki olyan nagy adagot. De ilyenkor meg olyan rosszul érzem magam. Nem tudom, hogy adjam neki amennyit kér? Egyébként ha elfogy az üvegből nem sír utána, viszont simán megenne többet.


2014. máj. 18. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jo etvagya van, sztem adhatsz haromszor (az en 6 hosom is 3x kap). Viszont 1 uvegnel nem adnek neki tobbet.
2014. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dettó! :) Fogalmam sincs mennyit kéne adni. Azt mondják, amíg nyitja a száját, de szerintem ez nálunk sem működik. Ha anya adja, én nyitom, ha kell, ha nem. Max a lelkesedése más. Most azt figyelem, hogy előre nyitja a száját, vagy a kanálra. Ha már csak a kanálra, akkor elég volt. De a 200 g mindig ott van a tálkába. Ha nem sír kaja után, akkor az nekem már jó. Ha sikerült valamit kiderítened, jeleznéd felém is ? :D Köszi
2015. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!