Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Diot lehet adni 13 honapos...

Diot lehet adni 13 honapos kisgyereknek daralva? (Dios durumtesztakent)

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
? En ugy tudom, h az olajosmagvakat 3 eves korig kerulni kell. Vagy ez csak a mogyorora vonatkozik, h allergen? Persze kar, mert marha egeszsegesek... Ja, amugy daralva adnam.
2014. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

nem. sok mindent lehet rugalmasan kezelni, de a dió, mogyoró, méz és eper, málna lehetőség szerint csak 24 hónap után.


adj inkább akkor neki dejót, az szotyiból van. de lekváros tésztát vagy még jobb, ha túrós tésztát kap :)

2014. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2014. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Mezet mar adhatunk pl., vedono es gyermekorvos ajanlasa alapjan, de a diot nem ierdeztem. A lanyom 2013. nyari gyerek es amikor bejott az eper, meg csak almat ehetett, a gyerekorvos javaslatara kar lenne nem adni neki az ertekes flavonoidokat, igy a nagyobb szemu epret a tanacsara meghamoztam, mert a mag allergizal. Malnat, ribizlit atpaszirozva lehetett mar neki adni. A tejrol is megoszlanak a velemenyek. A ti orvosaitok mikortol ajanlja? Az enyem szerint szeplassan vezessem be, pl. Eloszor abban fozzem a zabpelyhet...de egy baratnom orvosa 2 eves korig nem ajanlja.
2014. szept. 15. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Mézet, epret málnát egy éves kora után (kb másfél évesen) kapott a kislányom. A mézet az esetleges botulizmus baktériumok miatt kell kerülni, de egy éves kor után az immunrendszer már megbirkózik vele. Epret, málnát megkóstolta, nem lett kiütéses, így azt is kapott idén nyáron (másfél évesen).

Diós sütit is evett idén már, a mogyoró az, amit még nem adtam, nem csak az allergia miatt, hanem egész egyszerűen magában még nem eheti a fulladásveszély miatt, más formában pedig nem került még az asztalra.

Egyébként a dióra egy éves kor feletti az ajánlás, a földimogyoróra van 3 éves kor megjelölve.

Tejet, kakaót, tejbegrízt tejberizst egy éves kor után adtam a gyermekemnek, de savanyított tejtermékeket (túró, tejföl, sajt) kb 10 hónaposan evett először.

2014. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hatalmas a szórás ebben. Én külföldön vagyok és itt mákot, diót egy éves kor után már simán adnak. Persze nem töményen, csak úgy enyhe ízesítésként. Viszont tejet még 1 éves kor után SEM ajánlanak.

Szóval én azt mondom, hogy 1 éves korig azért mindenképpen tilos, de utána már nagyon nem tudsz hibázni. Persze azért mértékleteséget tarts be.

2014. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A védőnő nálunk azt mondta, hogy raerunk vele. Mivel az én számat meg felnőttként is csípi, sőt a családomban nagyon sokan vagyunk így, ezért én várok vele, nem létfontosságú, hogy kapjon ilyen piciként.
2014. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!