Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5,5 hónaposak vagyunk, kb 1...

5,5 hónaposak vagyunk, kb 1 hónapja kezdtük az ételeket bevezetni. Eszik már almát barackot répát. Nem világos minden a hozzátáplálásnál. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ha pl már almát répával kb 1 dl vagy többet adok ebédre(kicsit szopizik is utána) a krumpli bevezetése az pl köv étk nél kezdődik és ugyanúgy adom az alma répát vagy ez utóbbit nem adom neki délre hanem csak krumpli egy két kanál és napról napra többet. 1 nap hányszor ehet ilyeneket?Hogy látom azt hogy kiváltja az étkezést mert én úgy látom nagy mennyiséget adtam de még mindig szopizott utána?
2014. szept. 16. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

én gyümölcsöt nem adok ebédre, csak tízóraira, vagy két evés között.


ebédre először kapott főtt krumplit tápszerrel/anyatejjel pépesítve


aztán kapott a krumpliba almát, pépesen

aztán krumpliba répát, céklát, sütőtököt stb.


ezeket ebédre, egy étkezést kiváltva, a többi anyatej, tápszer.


most 6 hónaposan a tízórai, uzsonna tejpép Milumil Ha és gyümölcspép keveréke, az ebéd pedig valamilyen krumplis főzelék, vagy főtt rizs pép répával, sütőtökkel, olajjal.


Annyit adok neki egy adagra, ami egy teásbögre mennyiség és ha megeszi, megeszi, ha marad belőle, hát akkor marad.

Inni vizet iszik mellé, nekünk így működik.


Az üveges bébiételeket is ajánlanám amikro bevezetsz egy egy új ételt, azoknak jó az állaga és könnyebb szerintem ismerkedni nekik, a konyhában nem mindig sikerül elsőre az új étel nekem.

2014. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és ha nem eszi meg, mert nem fogadja el, akkor kap rendes adag tápszert/tejet.


Az eleján én is megkínáltam utána, de csak kipótolta, a mennyiséget a gyomrában illetve szomjoltásra kellett neki, így maradtam annál, hogy egy bögréhez mérem, hogy hol tartunk az evésben.

2014. szept. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az èn fiam 4.5hónaposnmi is most kezdtük, gasztroenterologussal mert koraszülött, ezèrt nem tudom rendes babàknàl mennyire màs. Na nekünk azt mondta tízóraira gyümölcs (alma, õszibarack) ebèdre fõzelèk ùgy hogy elõször burgonya, ha azt bevezettem mehet a rèpa vagy sütőtök amit mindig a krumlihoz keverek a mennyisègèt növelve mèg àt nem lendül, vagyis elsõnek krumpliegy kanàl rèpàval, majd kettõvel stb mèg a vègèn sima rèpa lesz. Uzsira pèp gyümölcsel. Bevezetès 4 5 nap, ha nincs baj akkor annyit ehet a 6 nap amennyit csak akar, ha megette mindig meg kell kïnàlni tejjel vagy tàpszerrel.
2014. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Le a kalappal, hogy még fél éves se vagy, de már tudsz írni-olvasni. Ügyes!
2014. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Sot mar anyuka is. :-)
2014. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!