Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ajánlanátok netes táblázatot...

Ajánlanátok netes táblázatot hozzátápláláshoz? és mikor kezdjem?

Figyelt kérdés

úgy tudom anyatejes babákat 6 hónaposan kell(ene)kezdeni hozzátáplálni

a tápszeres babákat hamarabb is lehet (talán 5. hótól?)


és a pótlásos babákat?

vagy függ ez a kilótól? 7-8 kilós babát kell már hozzátáplálni?

vagy amennyiségtől ált 150 ml-t eszik, de már megesik, hogy 180-at lehúz.


2014. okt. 1. 10:23
 1/7 A kérdező kommentje:

még egy táblázatot sem néztem, mert azt hallottam rengeteg van.

melyik a jó?


és abban benne van, hogy miből mennyit mikor és mikor váltsunk kiés melyik étkezést?

2014. okt. 1. 10:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Glutént már 4 hónapos kortól kellene adni. Erre már nálunk is rájöttek az okosok.

Nem a kilóktól függ, hanem a korától.

Kezd először gyümölccsel és keksszel, ha már kiváltottál egy étkezést, megeszik egy egész adagot, akkor folytathatod a főzelékekkel.

2014. okt. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Körülnéztem a neten, nekem ez tűnik a legjobbnak:

[link]

Ha a baba pótlást kap, el lehet kezdeni a 6. hónap előtt a hozzátáplálást, vagy legalábbis a kóstoltatást.

Először csak egyfélét adj neki, a legjobb az alma az első gyümölcsnek, de valamelyik babánál nem jön be (pl. az enyémnél székrekedést okozott), akkor lehet sütőtök vagy őszibarack az első. A többi ételnél meg tartsd be a sorrendet, de vedd figyelembe a babádat is, például legnagyobb lányom nem bírta a brokkolit sem (még anyatejes korában sem ha én ettem), így ő később kapott minden puffasztót, mint ahogy lehetett volna.

2014. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ez bonyolultabb lesz mint gondoltam:(

gyümit nyersen, vagy főzve..

mikor mennyit


mi az a szója..


riszt is hogy?


a tejapalú táplálást hogyan kell, mikor meddig mennyit és mi az....?


mire felkészülök, addigra 6 hónapos lesz..


köszi a válaszokat, de látom amit kérdeztem az csak a jéghegy csúcsa :(

2014. okt. 1. 22:45
 5/7 A kérdező kommentje:
ki szokott segíteni az anyáknak ebben?
2014. okt. 1. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A védőnő szokott ebben segíteni.

A gyümölcsöt főleg nyersen adjuk, de én főztem például olyat, hogy krumplit almával meg hússal mikor már kaphatott ilyet.

Először egy dologgal kezded a hozzátáplálást. Például reszelt almával (legtöbben ezzel szokták). Megkóstoltatod a babával, először egy-két kanállal. Következő nap már 4-5 kanállal, harmadik nap már 10 kanállal, aztán már kaphat amennyit kér. Ha már megeszik egy adagot belőle (az akkori étkezésének legalább a felét, de lehet az egészet is), akkor el lehet kezdeni adni a többi dolgot.

Az elsőként adható dolgok a sütőtök, krumpli, répa, őszibarack, alma. Tehát ha már eszik egy adag almát, akkor másnap főzöl neki például sütőtököt, pürésíted, és azt adod neki. Kb. 3 napnál korábban ne adj neki újfajta ételt, mert ha valamelyik problémát okoz, így azonnal tudod majd, melyik volt.

Mikor bevezetted ezt az első pár ételt, akkor lehet kezdeni a húst, minden ebédbe egy diónyi csirkemellet kell főzni.

Sót, cukrot nem kell a babák ételébe tenni, nekik ízletesek anélkül is, de mikor már többfajta zöldséget eszik, zöldfűszerekkel (petrezselyem, kapor) lehet fűszerezni.

A szója fogalmam nincs hogy mi.

A táblázat szerint folyamatosan vezetheted be az új ételeket, de nem kell szentírásnak venni, tehát ha Te még soha az életben nem vettél avokádót vagy csillagtököt, akkor azt a babádnak se add. A táblázat csak abban segít, hogy mi a sorrend, meg hogy mi az ami még nem ajánlott bizonyos kor alatt (pl. aprómagvas gyümölcsök 1 év alatt).

2014. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rizst úgy, hogy amikor már komplett ételt kap (hús és zöldség), akkor jó ha kis szénhidrátot is teszünk bele, hogy laktatóbb legyen. Ilyenkor lehet krumplit vagy rizst. Pl. csirkemell-zöldbab-rizs összeturmixolva.
2014. okt. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!