Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor áltatok neki a hozzátápl...

Mikor áltatok neki a hozzátápláláshoz?

Figyelt kérdés
Lassan négy hónapos a babám, csak anyatejes, de nem igazán elég a tejem. Vettem már kész bébiételeket, de nagyon sok féle létezik, mégis mivel kezdjem? Nem orvosok által előírt táblázatot kérnék.

2013. ápr. 18. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
3,5 hónaposan. Kezdetnek adj neki almát keksszel. Ha már ezzel ki tudsz váltani egy étkezést, jöhet délben a főzelékféle. Te is megfőzheted, de akár bébiétel is lehet.
2013. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kíváncsicska ***** válasza:
75%

Én 5,5 hónaposan kezdtem és burgonyával, sárgarépával,és először inkább a zöldségeket adtam mint a gyümölcsöket.Én nem lével, hanem egyből pürével, 1-2 kanállal, hogy megnézzem okoz-e gondot neki.De mire kiváltottam egy étkezést, az 2 hónap volt.Lehet kezdeni almával is de ha mondjuk nagyon bukós a babád akkor inkább a zöldségeket javaslom.Eleinte inkább te készítsd neki, mert 1-2 kanál miatt ha megbontasz egy üveget akkor azt 48 óra múlva kidobhatod.Meg inkább azt szokja meg amit te készítesz.

Amúgy ne aggódj ennyi idős volt a lányom mikor én is azt hittem elfogy a tejem,ekkor elkezdtem több folyadékot inni gyakrabban mellre tenni, sőt homeopátiás bogyókat is szedtem annak érdekében, hogy legyen tejem.Nem szabad feladni rögtön az elején.

2013. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném feladni, de nem vagyok annyira a híve annak, hogy 6 hónapig csak anyatejen éljen a baba. esetleg egy étkezést szeretnék nála kiváltani. Mellette marad a szopi!
2013. ápr. 18. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 5.5 hónaposan kezdtem. Majd kapsz biztos hogy még ráérsz ha anyatejes, de szerintem te tudod és érzed hogy nektek hogy jobb. Próbálgathatod, legfeljebb még visszautasítja, akkor majd késöbb kell megpróbálni.

Almával kezd, reszeld le az almát és csak a levét add neki 2-3 kanállal. Másnap több levét ,ha nincs allergiára utaló jel. Harmadnap a pépet is próbálhatod. Ha eszi,eszegeti akkor jöhet az öszibarack,nekem csak az üveges kaját fogadja el. Ha ízlik neki adhatod, akkor én már annyit adtam amennyit megevett. És jöhetnek a bébiételek, krumplis.., sütőtökös.., almás.., sárgarépás.. keverékek. Délutánra megpróbálhatod a tejpépet, ha tejallergiás lenne akkor gabonapépet.

Szóval szerintem próbálgathatod, kotólgathattok, aztán meglátod, hogy a babád mit szól hozzá :).

2013. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
3,5 hónaposan kezdtük, mert tápszeres (ha anyatejes lett volna, akkor is elkezdtem volna).Alma, sütőtök, krumpli ezekkel kezdtünk. Én csak gyümölcsös bébiételeket vettem, mert télen max az alma amit meg tudtam venni, a zöldségeseket mint főzöm neki.
2013. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 18. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!