Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy érjem el hogy mást is egyen?

Hogy érjem el hogy mást is egyen?

Figyelt kérdés
Most jutottam el odáig hogy kezd aggasztani hogy a babám nem eszik meg még semmit. 9 hónapos anyatejes babáról van szó. Félévesen kezdtem a hozzátáplást, de semmire nem jutottunk vele, se főzelék, se gyümölcs, se bolti, se házi készítésű, se joghurt, se tejp
2014. okt. 1. 11:37
 1/5 A kérdező kommentje:

se tejpép, semmi. Pedig mindennap kinálom, nem erőltetem, nem kéri. Viszont a tejem már nem hiszem h elég neki.

Más is járt már igy? Mit csinált? Várjak türelmesen? Inni viszont iszik mindent. Gyümolcslé, tea, viz. Mint

2014. okt. 1. 11:40
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy összevissza írok, de telefonról írok és közben rajtam ugrál a drága. :) aki tud segítsen, minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm
2014. okt. 1. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ültesd oda az asztalhoz, amikor férjeddel esztek! Babakocsiba vagy etetőszékbe, hátha kedvet kap ő is a közös evéshez. Egyél néha olyat, amit ő is ehet, és kínáld meg a sajátodból.
2014. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányom ilyen típusú gyerek.

4 hósan kezdtük (ő tápos csibe kezdetektől), de nem igazán jött be neki. Majd 5 hósan próbáltam, végül 6 hósan kezdett el enni. Inkább eszegetni .. :)

7 hónapos korára 2 étkezést kiváltott. Ő ilyen tipikus "bumm bele" baba, tehát első evésnél még kért tápot, következőnél már nem.

Utána jött a két felső foga. Mire kiderült, hogy az a ludas .. Elsőnek a h.táplálást nem akarta elfogadni. Mindent köpött, nem nyitotta a száját.

Utána a c.üvegből nem akart enni. Alig evett 20-50 ml-t egy nap.

Majd 2,5 hét után visszatért a c.üveghez és a héten kezdtük újra a h.táplálást.


Szóval, simán lehet a fogzás miatt is, hogy nem óhajt mást elfogadni.

Azért a cici még mindig puhább és lágyabb, mint egy c.üveg vagy a műanyag kanál.


Minden héten próbálkozz legalább egyszer - kétszer és majd csak bele jön.

2014. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen én is a fogára saccoltam! Alul van kettő, meg felül egy és meg is szenvedett velük! Viszont a pohárral, kanállal semmi gondja, be kapja megrágja, de amint étel van benn már fintorog és kiköpi. De jó probálkozom, aztán előbb utóbb csak neki áll enni.

A másik az h pár hete éjszaka is minden órában megébred és nagyon sír, ilyenkor cicizni se akar, el kell ringatni. És hangosan bugyorog a hasa és próbál pukizni kisebb nagyobb sikerrel...

Szerintetek ez mitől van? Hogyha egyszer nem eszik semmit... És csak pár hete kezdődőtt, a foga miatt nem csinálná ezt hetekig, nem?

2014. okt. 1. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!