Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy egyen?

Hogyan érjem el, hogy egyen?

Figyelt kérdés
A kutyánk beteg, és próbáljuk odaadni neki a gyógyzsert. Kis kapszulás, de mi egy kis májkrémes kiflicsücsökbe öntjük a gyógyszer részét. Nem akarja megenni, pedig nagyon falánk típus, még a sima kutyakaját sem eszi meg. Mivel lehetne meghozni az étvágyát?
2013. szept. 28. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a száját, dobd be hátra a kapszulát, majd szorítsd össze, és tartsd addig, amíg le nem nyeli. Ha rossz az íze/szaga, akkor akármilyen éhes, nem fogja megenni magától, így viszont nincs más választása.
2013. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak mert eddig megette úgy, hogy beleraktuk valamibe, viszont most nem eszik semmit. :/
2013. szept. 28. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél a pont.

Nálunk is így kezdte az állatorvos, mikor gyógyszert kellett adnom a kutyámnak: vagy kajába rakjam bele, vagy dugjam hátra a torkába és csukjam rá a száját.

Más választás nincs. A gyógyszert be kell venni, ő meg 2 perc múlva nem is emlékszik majd rá.

2013. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha teljesen elment az étvágya mindentől, akkor viszont keressétek fel a dokit, mert ez is egy tünet. Ha eddig nem volt, az jelentheti az állapota rosszabbodását is.
2013. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezzel a módszerrel sikerült elérni, hogy megegye, viszont csak a port, májkrémre öntve. Lenyelte.

Viszont mást még mindig nem eszik :/

2013. szept. 28. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól írják. Egyébként étvágyjavítónak jó még a Béres csepp és a b vitamin is. De ugye azt is kajába kell tenni, legalábbis a cseppet, mert máshogy azt nem tudod beadni.


Mondjuk ha beteg, akkor nem jön meg úgyse az étvágya, míg meg nem gyógyul.

2013. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eddig sem volt étvágya. Most evett egy kis kutyakaját, de csak egy kanálnyit. Hétfőn visszük a rendelőbe, kivizsgálásra. Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nekünk se Béres csepp, se B vitamin nincs otthon. Valami természetes étvágyjavító módszert nem tudtok esetleg?

2013. szept. 28. 16:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Alamecet, állítólag növeli az étvágyat.
2013. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

két-három évig az én kutyám alapvetően étvágytalan volt. ha egy fél konzerv májkrémet megevett, már sokat mondok vele. Csontot bezzeg minden kutya megenné... nos ezt használtam ki. Grill csirkecomb. Megszagoltattam a csontot, egy ki porcot kapott is. Kézből etetve mindig így fordítottam a combot, hogy a husit egye meg, mert azt sem akarta. Két-három hónap alatt már saját maga is meg akarta enni a húst.

A csontot soha nem adtam oda neki, csak a porcokat, mert epe problémái vannak, beteg bármilyen kicsi csonttól (amit néha elcsen más kutyáktól, akkor egész éjszaka fent vagyok vele, hasmenés, hasgörcsök, én meg masszírozgathatom a hasát-hátát, ami használ).


Ha a kutyád a betegség miatt étvágytalan, a csirkecombot lehet mégis megenné, ha szabad neki. :)

2013. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!