Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós, nehezen evő babánál...

Válogatós, nehezen evő babánál hogyan érjem el, hogy egyen rendes ételt is?

Figyelt kérdés
22 hós lányom az utóbbi 1-2 hónapban már szinte alig eszik valamit (tápszer, pirítós, spagetti és krémtúró. Ennyi és nem több, amit elfogad.)Régen is válogatós volt, de legalább megevett vagy ötféle bébi ételt. (A házi kosztért sosem volt oda) Teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek? Meg sem akar kóstolni semmit, nem érdekli, amit mi eszünk....katasztrófa.
2011. nov. 7. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:

mi szerencsére nem vagyunk ilyen helyzetben ezért nem biztos, hogy jó tanácsot adok, de hátha :)

én fiam nem hajlandó először megkóstolni semmit ami neki nem tetszik, lehet akár olyan étel is amit szeret csak nem emlékszik rá. először beleeszek a kajájába és nagyon hümmögök meg vigyorgok hogy milyen finom, ha így se kívánja meg akkor gonosz vagyok és a szájához nyomom, ez egy fél perces közelharc de ha megérzi az ízét akkor rájön, hogy finom és beborkolja.

egyedül eszik villával, kanállal, ha nem adok neki evőeszközt akkor nem is enne. még a szőlőt is kanalazza :D mondjuk a villa most a nyerő, nagyon lelkesen szurkálja a kaját :)

mi is leülünk vele, így 2x annyit eszik, de nem teszek elé egyszerre egy egész adagot, inkább 2x, 3x szedek neki. enyém 23 hónapos de még mindig bekötöm a székbe, néha tv-t is kapcsolok az ebédhez, ha sok a dolga muszáj elterelnem a figyelmét ;)


esetleg ha nem szeret kanalazni akkor próbálkozhatnál olyan étellel amit általában szeretnek a gyerekek és lehet csipegetni, pl. nokedli, üres tészta, kézi tarhonya, borsó, bébirépa, hozzá sültcsirke kicsire felvágva, főtt tojás, rántott cukkini, pici fasírt golyók. nálunk még a tejes tejes kaják a kedvencek, tejbegríz, tejberizs, nincs az a mennyiség ami ne férne belé :D

esetleg megpróbálhatod, hogy a tápszert tejre vagy babatejre cseréled és a reggeli után adod oda, hátha az telíti el reggel. 10órait, uzsonnát is kihagyhatod 2-3 napig, lehet az telíti el :S

remélem azért tudtam segíteni :/

2011. nov. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát valahogy én is igy voltam a fiammal.amit megevett azt is ugy kellett bele imátkozni és akkor is csak pár falatot evett.aztán egyre rosszabb lett.egyszer mikor beteg volt akkor a dokinénitől megkérdeztem hogy mit lehet tenni,mert egyszerűen nem eszik a gyerek semmit,csak a joghurtot és a kakaót,az meg nem elég.a vitacolant ajánlotta.mondta h kb 3-4 hét alatt meghozza az étvágyat,ha nem akkor menjünk vissza és lesz egy vérvétel,hogy nem e vashiányos.kb 3 hét szedés után már érezhető volt a változás.most már megeszik olyat is amit eddig nem,vagy legalább is megkóstolja.már 2 hónapja szedi a gyerek és nem naponta 3x eszik hanem 4-5x végre és a 2 falat imádkozás helyett megeszi majdnem mindig amit elé teszek.ja és eszik levest.soha nem ette meg,most szó nélkül.olyanokat eszik amitől eddig hiszti volt(paradicsomos ételek).szóval én csak ajánlani tudom,remélem nektek is beválik.
2011. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja nálunk nem jött be ez az odatolom,meg én eszek.ha ő nem akart enni,akkor én fejre is állhattam ,ő akkor sem evett.a tv nálunk is megy eéőszeretettel evés közben,mnert azzal elterelem másról,a széket ő is használja,igaz időnkként már az asztalnál eszik a sarokülőn.és azóta ő is szereti a kanalat.elötte ált én etettem,de most legtöbbször egyedül eszik kanállal villával.
2011. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, ment a zöld mindenkinek. Igen, sajnos semmilyen módszer nem válik be, hiába hümmögök, éneklek, bábozok, soha nem is érdekelte amit mi eszünk. Utánajárok ennek a vitacolannak is, meg annak is amit az utolsó írt. Írjatok még, ha van tapasztalatotok ezen a téren...
2011. nov. 8. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!