Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adhatok 7 hónapos babának...

Mit adhatok 7 hónapos babának a zöldség-gyümölcs pürén kívül, ami nem tartalmaz tejet, tojást, lisztet?

Figyelt kérdés
Kezd kevés lenni neki a tej mellett a főzelék és a tízóraira adott gyümölcs. Másfél hónapja nem hízott,igaz így sincs rossz súlyban,mert kisebb korában sokat hízott.most 7.80 kg,de már másfél hónapja. Mit adhatnék még neki? Gondoltam arra,hogy keverek a gümölcshöz baba keszet,de abban meg liszt van....:-\

2014. okt. 4. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöbe keverhetsz Sinlacot, illetve ha csak ebédre kap főzeléket akkor kaphat vacsira is. Husit is kaphat már.
2014. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
De hat a glutent mar be kellett volna vezetned es akkor adhatnal liszteset. 4-7 honap kozott kell bevezetni. Egyebkent babakekszet nem adnek, ott van a dobozan, h nyomokban tojast, meg csomo minden szart tartalmazhat.
2014. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
ebben a korban már kellene ennie glutént tartalmazó ételeket, a gyümölcsbe keverve laktató lenne. jöhet a Sinlac v Milumil ami tökéletes (már ha megeszi, mert az én babám pl egyiket sem volt hajlandó), illetve a banán, ami elvileg 8 hós kortól adható a mai ajánlások szerint, de nekem későn szólt a doktornő, kapott kicsit korábban is, semmi baja nem lett tőle. a teljesen pépesített egyeb gyümölcshöz kevertem a villával elnyomkodott banánt. nagyon laktató és általában szeretik a gyereke. az enyém a mai napig imádja
2014. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 piroska és a farkas ***** válasza:
zabkása?
2014. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Lisztet kis mennyiségben már ennie kéne. Husit is ehet.
2014. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Komolyan? :O ezt:-) most hallom először!a védőnőim kifejezettem ajánlottáj,hogy ezt a három dolgot ne adjam neki még,mert késöbb allergiás leht rá. Mit jelent a kevés mennyiség? Köszönöm mindenki hasznos válaszát!!
2014. okt. 4. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért pontoztok le??? Mi rosszat írtam?



Nekem az orvos mondta h a főzelékbe késhegyni lisztet tenni kell a glutén miatt. Húst meg a vas miatt kell ennie.

2014. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A glutenra a legjobb megoldas a 7 gabonas pep. Napi egy kiskanallal. A babakeksz, haztartasi keksz nyomokban tartalmazhat sokmindent amit nem kene ennie a babanak.

Tejet 1 eves korig minimum nem szabad adni, ahogy tojasfeherjet sem. A sargaja mehet kb. 8-9 honaposan heti egyszer. Hus is mehet mar.

A glutenra meg jo lehet a grizpehely (DM).

Akkor lesz a legkisebb esellyel liszterzekeny ha a 4. es a 7. honap kozott van bevezetve. Ez a WHO ajanlas is, erdekes, hogy errol nem tud se a gyerekorvos se a vedono??

2014. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!