Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Találtam egy aszalt áfonyával...

Találtam egy aszalt áfonyával készült paleó receptet. Na most az aszalt vörösáfonya 80g szénhidrátot tartalmaz 100g-onként. Hogyhogy mégis ehetik a paleósok? És a többi gyümölccsel mi a helyzet? Mennyit szabad enni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom olyan aszalt áfonyát használnak, amit nem cukorral aszalnak.
2013. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A paleóban nincs szénhidráttilalom, rengeteg szénhidráttartalmú étel engedélyezett, igen. Sok paleós blogon rengeteg szénhidrátgazdag étel van, vagy előadja a blogger, hogy napi több banánt eszik. Ez ilyen. Simán lehet szénhidrátgazdagon paleózni.

Gyümölcslimitről nem hallottam, gondolom, az emberre van bízva, mint annyi sok más. Azt sem írják elő, hogy sok zsírt egyél. Azt se, hogy húst egyél. Bár gondolom, az aszalt gyümölcsöket kisebb mennyiségben ajánlják (de tökmindegy, hivatalosan mit mondanak, azokból ajánlatos nem bezabálni és kész), ahogy a nyersvegánok is, hisz az igen szénhidrátgazdag.

2013. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Old New LifeStyle ***** válasza:

Én még nem találkoztam olyan aszalt vörös áfonyával, ami ne lett volna + cukrozva! :(

Használj inkább mirelit sima áfonyát.

Az aszalt gyümölcsökből amúgy könnyű túlenni magunkat sajnos. (elég koncentrált a cukor tartalmuk)

A gyümölcsöknél arra érdemes figyelni, hogy ne reggel és éhgyomorra egyed lehetőleg.

Normális mennyiségű (néhány db, nem kilószám) gyümölcs fogyasztása az ég világon semmi problémát nem okoz!

2013. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!