Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel vagy hogyan próbálkozzak...

Mivel vagy hogyan próbálkozzak még hozzátáplálásnál? Teljesen elment a kedvem az egésztől.

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos lesz a fiam, egy hónapja próbálkozunk a hozzátáplálással de a tápszeren kívül semmit sem eszik meg szívesen. Sőt két kanál után jön a sírás egészen addig amíg nem kap tápszert. Próbáltam akkor amikor már következne a kajája, két kaja közt, hogy ne legyen nagyon éhes.

De semeddig sem haladtunk. Max negyed almát tudtam beletuszkolni.

Evett már almát, barackot, répát, és sinlacot, de egyik sem nyerte el a tetszését.

Pedig jó lenne legalább egy kaját kiváltani, mert elég kis husika, nagyon szereti a hasát(6szor 170et eszik).

Teljesen feladtam már, elment a keedvem az egésztől :(


2014. okt. 9. 22:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul a nap nagy részében nyafog, elég nehéz kifogni, hogy jó kedve legyen. Pedig tényleg egész nap a kívánságait lesem, sosem hagyom sírni.
2014. okt. 9. 22:23
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyira pici még a babád, hogy nem értem, miért sietteted! Én egyébként is nagyon korainak érzem a baba 4 hós korában elkezdeni a hozzátáplálást. Oké, hogy tápszeres, de tényleg hová sietsz. A fiam anyatejes volt, 6 hós korában kezdtük szépen kényelmesen. Nagyon jó volt, maximálisan követtem a tempóját. Kb. havonta váltottunk egy étkezést. De Ő akkor hónapokkal idősebb volt, mint most a Te bahád. Kóstolgassatok, Te legyél nagyon türelmes, nem kell még kiváltani egy étkezést sem. Ne tuszkolj bele ételt, mert nem fogja szeretni. A Te kedved pedig ne menjen el! Minden alkalommal, amikor a gyereked majd nem azt teszi, amit te akarsz, el fog menni a kedved? Akkor nagyon sokszor leszel kedvetlen. A gyerek ellenkezik, mert gyerek, mert ismeretlen neki egy új dolog, mert próbálgatja a határait stb. Türelem.
2014. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, csak hát pampucolok neki a konyhában, mostlanítok hatvan edényt és aztán meg sem kóstolja:(

Bébiételt bontottam neki, azt meg rendszeresen több, mint a félt kidobjuk.

És hát 5 hónaposan 8,5 kg(pedig 2800 gr-al született), havonta 1 kg simán felszed, mindenki mondja, hogy nem kicsi(jó, hogy nem azt mondák már hogy duci. Jó, tudom, nem sovány de nem éheztethetem szegény gyereket.)

2014. okt. 9. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:

szia.


a kisfiam 2480 grammal született 36. hétre. nagyon hasfájós volt, így mi is 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást. szépen lassan. egy pár napig kóstoltattam vele, és utána elfogadta, volt hogy egy hét is beletelt. Ő is tápszeres. 11 hós, 8,1 kg,79 centi.

egy picit én is sokallom a súlyát a babádnak. persze egyértelmű,hogy ne éheztesd, nem megoldás.

Próbálj egy pici szünetet tartani a kóstoltatással és próbáld újra. ha a sinlac nem ízlett akkor még esetleg próbáld sinemillel.

2014. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél milumil, vagy hipp tejpépet. Azt még próbáld ki kezdésnek.
2014. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
huha, az én 5 honaposom 7 kg és 70 cm...konkrétan lekövérezték....
2014. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sutotok, banan. Tuti befutok. A lanyom is ennyi idos, alig birtam kanalazni neki ma a bAnanos almat. Probald ki oket. Vagy alma krumplival megfozve.
2014. okt. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a sütőtököt! Sok gyereknek az jön be első ételnek.
2014. okt. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az almabanán pürét és a sütőtököt írtam volna én is elsőre!

Legtöbben imádják, van íze, édes, finom, csak ne legyen száraz a tök, inkább keverd ki vízzel krémesre és langyosan add. Az én fiam ezek miatt nem eszi legalábbis, amit elutasított eddig.

2014. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, sutotokot csak botmixerrel! Szalas marad anelkul es felrenyelhet vagy fajhat a hasa tole.
2014. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!