Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jó ez az "étrend" 5 hónapos...

Jó ez az "étrend" 5 hónapos babának? Egy étkezést kiváltottunk. Nem korai? Elég ennyi tejalapú étkezés a babának? (4)

Figyelt kérdés

reggel 7 óra szopi ( kb 220 ml)

10-11 között: gyümölcs, (alma vagy őszibarack vagy vegyesen)

13-14 óra körül: szopi és tápszer

17 óra: tápszer

21 óra: szopi és tápszer

Majd a 13-14 óra közötti evést akarom főzelékre váltani, de még nem most, nem akarom siettetni, egyenlőre gyümölcsözünk.


2014. okt. 14. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így teljesen jó, csak 1 étkezés van kiváltva. Mondjuk szerintem lassan elkezdheted neki a a másikat is kiváltani.
2014. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem szólóval... kezd el kóstoltatni vele a főzelékeket, és szép lassan váltsd ki - lehet kapni tejpépeket, mindenféle ízűt, azt az én fiam nagyon szereti , uzsonnára azt kap már, főzelék után meg még mindig igényli a tápszert is, de majd elérjük azt is, hogy elég legyen neki az is :) (6 hós-csak tápszeres)
2014. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó ez az étrend. Én azt javaslom, hogy ne a 13-14 órás étkezést váltsd ki legközelebb, hogy ne két egymás utáni evés legyen kiváltva. Inkább 10-11 között add a főzeléket (ebből lehet aztán egy korai ebéd), és a gyümölcsöt tedd át délutánra, vagy a 17 órás tápszer helyére, vagy két evés közé - ahogy a babád igényli.
2014. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! aggódtam, hogy nem-e korán ki lett váltva, mert a egyesek szerint korai, és gyümölcs nem helyettesíti a tápszert...:/
2014. okt. 14. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyümölccsel soha nem váltunk ki étkezést. Azt mindig 2 étkezés között kell adni és lehetőleg délelőtt (tízórai).

Tejpép, gabonapép, később pedig főzelékkel váltható ki (max.napi 2x) étkezés.

2014. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!