Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történhet akkor, ha kislány...

Mi történhet akkor, ha kislányomnak nincs meg soha a napi fél liter tejalapú étkezés, csak kb.3-3,5 deci, hosszútávon?

Figyelt kérdés
7 hónapos. És a fent leírt mennyiség is kínkeservesen 3-4 étkezésbe becsempészve.
2009. aug. 26. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a tápszert, ill. az anyatejet érted alatta? Ha igen, akkor mostmár lassan próbálhatsz joghurtot, túrót is adni neki. Ha semmiképp nem eszik többet, szerintem nem lesz probléma. Ha belegondolsz, mi sem eszünk mindenből annyit, amennyi kellene. Én pl. egyáltalán nem iszom tejet, reggel müzlit eszek, annyi az össz mennyiség, amit arra öntök.... Próbáld esetleg pótolni másféle tejtermékkel, illetve 1 éves kora után próbálhatod a kakaót, hátha az jobban bejön, sok gyerek jobban szereti.
2009. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi! A tápszergyártók jó sokat fizetnek a gyerekorvosoknak, hogy ezt mondják!(mármint, hogy kell a fél liter 1 éves korig hát persze, nagyon kevés anyukának van akkorra még annyi teje, aztán mindenki megy tápszert venni)

Biztos sokaknak nem tetszik a véleményem, de higgy nekem! Ebben az iparban dolgoztam! Ha tudnátok mi megy ebben a világban... és még a babákat is belevonják...

2009. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17:47-es voltam, még annyit, hogy csak 8 hónapig szoptam, aztán semmit, egészséges felnőtt vagyok, bárkit megszégyenítő immunrendszerrel!
2009. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányom 11 és fél hónapos, ő sem hajlandó meginni semmit, de én aggódom emiatt, mondjanak bármit, hogy csak reklám, de szerintem legalább 2 éves korig szükség van tejtermékre, ha nem is fél literre, de legalább 2-3 dl-re naponta a fehérje miatt.
2009. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3,5 dl is több a semminél! Elvileg az egészséges szellemi és testi fejlődéshez kell a benne lévő fehérje és egyebek, ami nem helyettesíthető a már feldolgozott tehéntejjel,pl joghurt, túró, pudingok...., szóval ha többet nem is iszik, ehhez a pár decihez ragaszkodj szerintem.
2009. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!