Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hanyszor adtok szilard etelt...

Hanyszor adtok szilard etelt es mit 6 honapos babatoknak?

Figyelt kérdés
1 het mulva betoltjuk a 6 honapot.Masfel honapja kezdtem meg a hozzataplalast, tapszeresek vagyunk.Eddig alma,burgonya,sargarepa puret adtam.Mit adhatnek meg neki? es ti egyszer vagy ketszer adtok napkozben neki pepes papit?
2014. okt. 23. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:

mi si 4 hósan kezdtük el.

6 hónaposan naponta kétszer kapott szilárdat

tízóraira gyümölcspüré+tejpép (banán, cseresznye, alma, őszibarack, körte, babylove epres áfonyás pép stb.), vagy kekszpép és vagy gabonapép, babylove gríz stb.

ebédre valamilyen főzelék, sütőtök, zöldborsó, cékla, brokkoli, csirkehúst is akkor kezdtük el. Szereti a levesben főtt zöldségeket is, kevés főtt rizzsel turmixolva.

Igazából főleg olyasmiket kapott és kap most is (8honapos), amiket a bébiételeken meglátok üvegesben és a korának megfelelő összetételűeket kotyvasztom otthon meg keverem össze üvegessel a krumplit, rizst. A brokkoli az egyetlen, amit magában kap úgy is, hogy már régóta esszük, mert nagyon szereti és megfőzöm, turmixolom és gabonapéppel sűrítem be. Ahhoz max egy evőkanálnyi főtt csirkehúst kap, de más zöldséget nem. 6 hónaposan mi ilyeneket ettünk főként. 7. hónaptól túróval váltottuk ki a tejpépeket tízóraira, ahhoz kapja a gabonát és a gyümölcsöt.

2014. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

+ paradicsomos krumpli (magozott paradicsom, héja forrázás után kivéve a főzőléből és krumpli pürésítve)

+ paradicsompürés turmixolt főtt rizs


Ezt is ettük már 5 hónapos korától kb.

2014. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 7-kor eszik tápszert 180 grammot

10 körül eszik valamilyen gyümölcsöt keksszel vagy babapiskótával 150 gramm

13 óra körül ebédelünk főzeléket 150 gramm

16 óra gyümit rizs vagy grízpéppel 150 gramm

18 óra tápszer 180 gramm

21 óra körül megint tápszer 180 gramm


Már adhatsz neki: őszibarackot, meggyet (mirelitet tudsz venni), szilvát (a szilvával vigyázz azért), lehet banánt, körtét, céklát, gesztenyét (tudsz venni mirelit gesztenyemasszát ami natúr, vagy a zöldségesnél már árulnak és azt megsütöd. krumplival és almával nagyon szereti a babám.) kezd el bevezetni a glutént babakeksszel. 6 hónapos kortól be lehet vezetni a csirke mellett. A sütőtök is mehet. A babám imádja a sült tököt sült almával. Ha kell tudok adni egy jó kis hozzátáplálási táblázatot. Én azt követem. Csinálj kombinációkat pl: cékla-répa-krumpli vagy alma krumpli, gesztenye-alma-krumpli, sütőtök-répa-krumpli.

2014. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azt a jo kis tablazatot kernem :) koszonom :)
2014. okt. 23. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
küld már el a mail címed privibe, mert itt nem tudom elküldeni.
2014. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
trixy13@freemail.hu
2014. okt. 24. 12:32
 7/8 A kérdező kommentje:
koszonom a tablazatot.igazan hasznos :)
2014. okt. 25. 10:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tetszik. Ez volt a legjobb amit találtam.
2014. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!