Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Senki "nem izzad bele" az...

Senki "nem izzad bele" az első kanál etetésbe, csak nálunk vannak gondok?

Figyelt kérdés

olyan egyszerűen írnak mindent, adjunk neki először almalét, utána két kanál almapürét, először etetések között, utána jöhet a többi gyümölcs, zöldség, glutén, husi, utána helyettesítésként, evés előtt adjuk, lassan növelve, stb stb.


én örülök, hogy "beleimádkoztam" félkanálnyit elsőre!!!


2. alkalommal már ennyit se tudtam

3-ra meg egyértelműen elutasít.

4-re már meg sem próbáltam.


elvileg meg nem szabad variálgatni a gyümölcsökkel.tehát nem állhatok most egy barackra.


csak olyan érdekes, hogy erről meg nem írnak semmit, csak anyit hogy jó hangulatban csináljuk.


2014. nov. 10. 21:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
6 hós
2014. nov. 10. 21:47
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne almalét adj neki, hanem almát keksszel. Akkor szívesebben megeszi.
2014. nov. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Várj két-három napot és próbáld újra.ez van,akinél türelemjáték :) amúgy nem feltétlen kötelező az almával kezdeni.lehet h túl savanyú neki.próbáld meg a barackot v répát.
2014. nov. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Lehet, savanykás volt az alma.

Én nyers répa levével kezdtem a fiamnál. Az tuti édes. És ízlett is neki.

2014. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Annyira nem kell betartani ezeket az előírásokat. Nyugodtan próbáld meg a barackot, vagy más gyümölcsöt ami megfelel a korának. Esetleg sütőtök, ha jól emlékszem azt is lehet 6 hónapos kortól, az is finom édes, és most pont szezonja van. Ha be tudsz szerezni, megsütöd, és turmixgépben pürésíted. De az is lehet, hogy a te babád inkább a zöldségféléket enné. Nekem anno azt mondta az egyik védőnőm (aki most van ő a negyedik), hogy bármit adhatok a kislányomnak, de egy nap csak egy újat, hogy lássam nem-e okoz allergiás reakciót. Szóval lényeg a lényeg. Nem olyan dolog ez, hogy mindenféleképpen követni kell, csak egy tanácsadó. Arra figyelj csak, hogy olyan ételt ne adj neki ami nem a korának megfelelő, pl. apró magvas gyümölcsöt, diót, ilyesmit nem ehet még, de abból semmi probléma nem lesz, ha alma helyett először barackot adsz neki. Sok sikert :)



2 éves kislány anyukája

2014. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én anno nem adtam levet a babámnak, rögtön magával a gyümölccsel kezdtem. A piacon mondtam a néninek, hogy a kisfiam első szilárd étkezéséhez kérnék nagyon finom, édes almát. Hát, olyan lelkiismeretesen válogatott, a kisfiam pedig elsőre benyomott egy fél reszelt almát. Ő is 6 hós volt. De nyugodtan megkínálhatod barackkal, az biztosan ízleni fog Neki.
2014. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

én azt is hittem nem az almával van baj, hanem csak azzal, hogy új íz.

hogy ez nem anyatej, nem tápszer, hanem valami idegen.

de akkor édesebbre váltok.


(amúgy almának a golden almát választottam, az a sárga, hagytam pár napig, hogy picit fonnyadjon is)

2014. nov. 10. 22:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Gála almát vegyél, az egyáltalán nem savas, finom édes. Nem túl kemény, de nem is puha. Szerintem a tökéketes alma! :) Egyébként a kisfiammal úgy kezdtük, hogy az én almámat nyalogatta meg. Almát ettem, ő meg kinézte a számból, hát hagytam, hogy megkóstolja. Utána adtam neki az alma levét 2 napig. Attól nem volt túl boldog ő sem. De azért csak beindult a dolog. A pürét már jobban szerette. Szerintem ne aggódj, be fog az indulni.


https://www.youtube.com/watch?v=-We6d4P2YNY&list=UUy7y5e9Ayb..

2014. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

akkor izzadunk általában, ha valamit erőltetünk, erőlködünk, ha valami olyat csinálunk, ami lehet túlmutat az erőnkön. vagyis nem fogsz izzadni, ha nem erőlködsz :)


az én babám kizárólagosan anyatejes volt, én már 5 hósan játékból engedtem neki szopogatni az almát, aztán csináltam pürét is, mert párommal majd megvesztünk, hogy lássuk enni. az almapüré "játék" mellett jött a körtepüré (igaz, 7 hónaptól lehet - elvileg, de egy kevéske nem árt, főleg, ha nem a kásás, szemcsés körtéről van szó)


de én sose erőlködtem.igazság szerint kábé 10 hós volt, mikor eldöntöttem, na a reggel fél 9 lesz az az időpont, mikor enni fog valami mást is tejcsin kívül.

aztán mikor ez rendszerré vált (jó hosszú hosszú idő volt, de miért is sietnénk) akkor a játszóteres időre - délután 3 és 7 között össze-vissza, és sötétedésnek megfelelően - szóval a játszóra is vittem ki kajcsit - életkorának megfelelően (eleinte almapüré, banán, majd joghurt, de volt, hogy az ebéd maradékát, amit nem evett meg délbe a "játékvágy, tettvágy" miatt)


aztán jött az alvás utáni ebéd bevezetése - ez szerintem olyan 14-15 hós korára jött el. (júúj,bizony?! - kit érdekel, nem kerget a tatár) :)


és csodák csodája, mikor hazatértünk a játszóról, úgy kábé 2-3 hete már nem nyúkál a dekoltázs után, hogy tzzttzzzi-tzzttzzi, hanem kíváncsian várja, mit adok neki a konyhában eszegetni.


most másfél éves, és makkegészséges, jól fejlett gyerek.


szóval ezek után, hogy én nem stresszeltem, a gyerek meg vidám és kiegyensúlyozott, és mindent megeszik, azt tanácsolom, hogy nagyon lassan haladj, inkább eleinte játéknak tekintsed, és ne feszülj, hogy juuuj, már ennie kéne.


ja, a variálgatás. hát én is úgy voltam vele, 3 napig csak egyformát. aztán feltettem a kérdést; ki találta ki ezt a hülyeséget mégis? :) szóval adhatsz neki mást, ha nem kéri az almát, például (szemcsementes) körtét.

és tehetsz fahéjat az almába, hátha úgy bejön neki - én ezt is kipróbáltam, szeretik a babák a fahéj ízét :)


barack már nem nagyon van, mondjuk bébiétel formájában lehet kapni, de az elkészítési (tartósítási) módja alapján tudd, hogy az üveges babaételek inkább lekvárok :)

vigyázz a babaételekkel, mert a cukrot nem tartalmazról sokszor kiderül, hogy fruktózos (gyümölcscukros) ha estére adod, könnyen éber maradhat a +energiától a kicsi jóval tovább is :) (tapasztalat)


szóval nyugi, lassan szépen, ahogy a csiga megy a jégen :)

2014. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

de tündér kisfiú :)

hát fintorgott ő is :)


próbálom holnap újult erővel

van olyan alma is itthon.(kaptuk.habár remélem nem importált, valahol azt írják az nem jó a magas nitráttartalom miatt amivel talán tartósítják(?))

de soron lesz, mert ez még csak kóstoltatás.

2014. nov. 10. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!