Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A kapható "porokat" (tejpép,...

A kapható "porokat" (tejpép, rizspép, gabonapép) mikor adhatom? Alma után, jöhet almába már kezdetnél? (van gluténmentes is, gluténos is)

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
rá van írva a dobozára melyik hány hónapos kortól adható.. 4 hós a legkorábbi... én vízzel keverem nagyon szereti... a natúrt szoktam gyümölccsel... később van kekszes (6 hótól) ezt szoktam más ízesítésűvel összekeverni :)
2014. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem adnám azonnal. Ismerkedjen a természetes ízekkel! Vezess be még néhány gyümölcsöt zöldséget, utána add szerintem! Először gluténmentest, vezesd be a glutént, utána adhatod mindegyiket!
2014. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen rá van írva, a kor, csak nem tudtam hogy jöhet e már, ha még csak almát kóstolt
2014. nov. 11. 08:34
 4/12 anonim ***** válasza:

A gluténesekkel vigyázz! A glutént nagyon óvatosan kell bevezetni, azt hiszem 6-7 hónapos kortól.


Ilyen porokat én is használtam, sűrítésre, a mai napig használom őket (másfél éves a gyerekem). De nem ízesítettet, csak a natúrt veszem. A tejbegríz is nálunk tápszer+ilyen por. Jobb mintha liszttel sűrítenék.

2014. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen jöhet nyugodtan, picit hígabbra csináld majd még és semmi gond nem lesz :)
2014. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"A glutént nagyon óvatosan kell bevezetni, azt hiszem 6-7 hónapos kortól. "


hogyan? napi egyszer? kétnaponta egyszer?egy kanál?vagy?

2014. nov. 11. 09:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Vegyél babakekszet és egy felet reszelj a gyümibe pár napig! Utána adhatsz már glutént tartalmazó pépeket!
2014. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lényeg a fokozatosság. Nagyon pici mennyiségben kezd és fokozatosan növeld. Állítólag, ha hirtelen megterheled a szervezetét jóval nagyobb eséllyel váltassz ki allergiás reakciót, mintha csak fokozatosan terhelnéd. De minden allergén dologgal így van ez, a tejtermékekkel stb.


Tehát elkezded kicsi de állandó adagokkal és fokozatosan növeled az adagokat. Pl minden nap egy 3-ad keksz, aztán egy hét múlva fél keksz, 1 hét múlva 1 keksz stb.

2014. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. nov. 11. 15:52
 10/12 A kérdező kommentje:
A tejpép, rizspép is ilyesmi allergén?
2014. nov. 11. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!