Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikorra kell/lehet teljesen...

Mikorra kell/lehet teljesen elhagyni a tápszert?

Figyelt kérdés

A gyermekorvos 4 hónaposan azt mondta, hogy egy éves korára. Most hat hónapos, megint szóba került, most 8 hónapos kort mondott. Kicsit nagy a differencia a két céldátum között nekem.


Ha most két étkezés van kiváltva és bármit, bármilyen mennyiségben megeszik, milyen ütemezéssel lehet az étkezéseket kiváltani?


2014. nov. 24. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Enyém 16 hónapos, reggel-este tápszert kap, nem is akar tőle megválni. Én szívesen adom neki, mert kell valami tej alapú, vannak benne vitaminok is. Egy éves kor után lehet próbálkozni a tejjel, de az enyém pl. nem fogadja el.
2014. nov. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiam 19 hónapos, reggel a szendvics mellé tejitalt iszik (Milumil), este csak az a "vacsora".

Szerintem kb 2 éves korában vezetem be a tejet, akkor hagyjuk abba végleg a tejitalt.

2014. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

A nagyobbik még kétévesen is csak a tejet itta reggelire, az eltelítette és nem reggelizett csak tízóraizott. Amúgy 15 hónaposan váltottam a tápszerről tejre. Nagyon szerette a tejet, most már csak néha jut eszébe kérni egy bögrével, 3 éves.


A kicsi teljesen le lesz szoktatva a tápszerről 1 éves korára, legalább is ez a terv. Szüksége nem lesz már rá, és 1 éves kor után kb. 3000 ft-ba fog kerülni és csak 450 grammos, legalábbis úgy tudom, akkor már nem lehet szakorvosi javaslatra sem felírni. Ő tejallergiás, és speciális tápszert kap. Most 9 hónapos, reggel még a tápszert kapja, többi kanalas, 5ször eszik egy nap.


Amúgy kérdésedre válaszolva, teljesen egyedi hogy ki mikor hagyja abba. Vannak emberek akik meg vannak győződve a tejalapú étkezés minimális mennyiségének fontosságáról. Mi gasztroenterológusunk nem ilyen, azt mondta 1 éves kora után már semmi szüksége nincs a tápszerre (vagy tejre), sőt már most sincs, ez csak a szokás miatt jó, hogy ölben megissza cumisüvegből a tápszert, könnyebben elalszik pl. este.


1 éves korára azért szerintem érdemes kiváltani az összes étkezést, és a tápszer vagy tej csak egy plusz dolog legyen mellé, ne azzal lakjon jól. Aztán ha ez még sem sikerül, mert nagyon ragaszkodik hozzá, akkor sem lesz katasztrófa.

2014. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nagylanynal 8 honaposan tejre valtottam. Most 4 es fel eves es kutya baja, semmire sem allergias.
2014. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!