Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet teljesen...

Mikortól lehet teljesen elhagyni a szopizást?

Figyelt kérdés

6,5hós a kislányom, tizóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket eszik. Eddig a maradék 3 étkezés szopi volt. Most mongta a védőnő, hogy uzsira is adhatnék már neki vmi pépet, de a fogyó tejem miatt babatejjel kéne csinálni ami tulajdonképpen tápszer ráadásul tej alapú.Most adjak neki ilyet, vagy kiválthatom tejmentes dolgokkal???


Bocsi, ha bonyolult voltam, de én sem értem...


2009. szept. 3. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Szüksége van a tejre, add neki nyugodtan! A szopás lassan háttérbe fog szorulni, de lehet, hogy szórakozásból még egy éves koráig is elszopik. A tej egészséges! 4-6 hét múlva lassan a rendes tejet is előveheted, nem divat ma, de ezek a fölözött tejek nem fognak ártani. Ez csak múló hóbort. Kell a gyerekeknek a tej, és szeretik is!

csak most divatba jött egyéves korig úgy bánni a csecsemővel, mintha valami diétás beteg lenne! Vagy valami virág! Nem jó ez, és hamar le is fog csengeni. Ne dőlj be neki!Finomat adj neki, legyen teli a pocija, legyen élettanilag helyes arányban összeállítva, és jó lesz! Nem holdlakó, hadd egyen, ha éhes. Nekünk se ártott meg! Ha túlkíméled, pont attól lesz gyenge! Nem kell a széltől is óvni!

2009. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónaposan már csak 2x cicizett, de kitartott egészen 21 hós koráig.
2009. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon el vagyok keseredve mikor ilyet olvasok.

A csecsemő legfontosabb tápláléka 1 éves korig az anyatej.

A tül gyors hozzátáplálás miatt elapad az anyukák teje aztán meg jön a tápszerezés.

Miért nem szoptatsz igény szerint a továbbiakban is?

Akkor nem lesz ilyen problémád.

2009. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam délután Sinlacot kap, ami tápszer alapú rizs- és szentjánoskenyér lisztből készült pép, hipoallergén, igy egy kicsit kevésbé megterhelő, mint a kész egyéb pépek. De vannak gluténmentes griz vagy másfajta rizspépek is, azokat is kipróbálhatjátok. De persze főzheted házilag is babatejből, tápszerből. Szerintem a védőnőt kicsit keveset mondott erről, a tápszert pedig orvos irja fel, igy szerintem inkább a gyerekorvostól kérj tanácsot. Szerintem tejmentessel még ne váltsd ki az uzsonnát.
2009. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiam délelőtt gyümölcsöt, ebédre főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt kap. Most kezdek neki este is főzeléket adni. Mindezek mellett ébredéskor, a nappali két elalváskor, lefekvéskor és még éjjel is szopizik. Szerintem nem kell még teljesen kiváltanod a szopikat, de Te tudod.
2009. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én nem szeretném abbahagyni a szoptatást, amig van tejem, de sajnos már csak reggelre és estére elég neki:(ezért kéne megoldanom az uzsonnát is valahogy.
2009. szept. 3. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos a babám és már reggelit ebédet és uzsonnát is kap, de ettől függetlenül még többször cicil, még éjszaka is! Szerintem addig szoptasd amíg igényli, de 1 éves koráig mindenképp!
2009. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Basszus,akorr ne szoptatsd, csak nem értem, miért kell lepontozni.

Adjál neki tápszert, ha úgyis azt akarod.

2009. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha újból igény szerint szoptatnál elég lenne a tejed neki,ami ugye az összes tápszernél,pépnél jobb.
2009. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok tápszert adni, és eddig még soha senkit nem pontoztam le. Még "basszus" neked is köszönöm:)
2009. szept. 4. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!