Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, leírnátok röviden,...

Anyukák, leírnátok röviden, hogyan eszik/evett 1 év körüli babátok? Hogy viselkedik, te hogyan éled ezt meg?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre lennék kíváncsi például:

- Beleültetem az etetőszékbe, adom neki kanállal, eszik, jóllakik, kiveszem onnan


- Beleültetem az etetőszékbe, forgolódik, ordít, dobálja a tányért


-Minden mást csinál evés közben, csak az ételre nem figyel


- Nem ül székben, kergetem a lakásban a falatokkal


Mindenre látok példát a gyerekemnél és a szomszéd gyerekeknél. Kinél milyenek a szokások... Nálatok ez hogy zajlik? Ha esetleg "katasztrófa" az etetés, hogy éled meg? Türelmes vagy mindig?



2014. dec. 8. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg ekkorák voltak, velünk ettek az asztalnál, az etetőszékben. Ha megpróbált játszani az étellel, vagy dobálta, rászóltam, és ha továbbra is csinálta, elvittem az asztaltól. Nem kapott semmit enni a következő étkezésig. Soha nem szaladgáltam utánuk az étellel. Csak a konyhában lehetett és lehet enni, a szobában vagy játék közben nem.
2014. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Beleültetem az etetőszékbe, adom neki kanállal, eszik, jóllakik, kiveszem onnan"


Ezt kb. a fiamról írtad :) Most lesz 14 hónapos, jövő héten. A vége felé, amikor már nem éhes, akkor kezd el játszani, de nem vészes :)Sosem kergettem a falatokkal, annyit eszik, amennyit akar. Ha nem eszik addig, míg az étkezés tart, akkor majd a köv. étkezéskor pótolja, köztes eszegetés sincs. Napi 5x eszik, velünk együtt. Azonos időben, és kb. azonos típusú ételeket, tehát kisétkezésre nem kap szendvicset, nagyra nem kap csak gyümölcsöt. Nagyjából kiszámítható neki, hogy mi következik. Mindenevő, nem kell diktálnom bele semmit. Amit mi eszünk, azt eszi ő is. Sosem foglalkoztam azzal, eszik-e eleget, nem övezte stressz az étkezéseket. Ehhez képest már most majdnem 12 kiló, erős, egészséges, jó evő (és alvó) :)

2014. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: A kannállal dolgot kiegészíteném, hogy csak a nagyon folyós dolgokkal etetem én, egy szendvicset már simán elrágcsál, vagy darabos ételt is megeszi egyedül :)ügyesen fog. Minden koszos lesz, de megéri :)
2014. dec. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hát én még nem vagyok anyuka, de egy év körüli babam sincsen. Úgyhogy nem tudok segíteni :( 15/F
2014. dec. 27. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!