Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A már ismert kajákat és az...

A már ismert kajákat és az újakat hogy adtátok a babának?

Figyelt kérdés
Almát és barackot már eszik. 2-3 napig adok neki valami újat, aztán pl. megint barack?
2014. dec. 20. 15:16
 1/3 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát ha jol emlékszem én ugy csnáltam, h egyfélét kapott adig aig azzal el ne jutottunk egy tejes étkezésnyi adaghoz, és ha az megvolt akkor azt uzsonnára kapta, és a déli etetés előtt kostoltattam az új ízt. de milyen barackot adsz most? Fagyasztottat? Csakmert pl cukrozott befőttbarackot nem kéne....probáld a sütőtököt, annak szezonja van. natur gesztenyét almával, krumplit almával...céklát. Már megszokott dologhoz keverhetsz újat, eleinte nyilván keveset.
2014. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 piroska és a farkas ***** válasza:
Na. hát bocs az elírásokért. teLjes étkezés akart lenni az elején, a többit nem javítom most ki:)
2014. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem így kéne :) az a lényeg, hogy bármit is eszik, bármennyit is, az újból csak félét, mert ha gond van, akkor tudod mitől.

az új ízt fokozatosan kell, tehát első nem 2 kanál, 2. nap 4 kanál... ha már eszik a baba akkor nem elég neki arra a napra 2 kiskanál, tehát a megszokott, ismert ételt kapja akkor is amikor kóstoltatsz, csak vagy beleteszed a régibe vagy előtte adsz neki az újból 2, majd 4 kiskanállal. 3. nap ehet az újból nagyobb mennyiséget, de mondjuk mikor már főzelékeket eszik biztos nem csak azt fogja enni akkor sem, mert mondjuk csak zöldborsót nem tudsz adni.

én egyébként az új ízt általában a régihez kevertem, 2 kanállal nem is nagyon érezte és biztosan megette így, mert ugye akkor van értelme, hogy kijöjjön az allergia ha az rá, nálunkmeg gyanú volt :)

2014. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!