Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Laktóz allergia, vagy csak...

Laktóz allergia, vagy csak korán kapta?

Figyelt kérdés

7 hónapos, 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást. Bármit megeszik, már 3 étkezés kanalas (életkornak megfelelően minden bevezetve, amit eddig kaphatott), első és utolsó pedig tápszer.

Ma egy kiskanál joghurtot próbaképp tettem az ételébe és kissé összef.sta magát. Lazább volt a széklete a szokásosnál - nem vizes - és a szaga volt más. Őt láthatóan nem zavarta, vigyorgott, a szag tűnt csak fel.


Túl korán próbálkoztam vele, vagy ez azt jelentheti, hogy baj lesz a tejtermékekkel?


Családban anyukámnak 30 évesen jött ki enyhébb laktózallergiája, tejtermékektől nincs baja, a tejet nem bírja.

Nekem szintén 30 körül még enyhébb forma jött ki, kb 2 dl tejig jól vagyok, több meghajt.


A felmenői között nincs más ételérzékenység nagyszülőkig.


2014. dec. 22. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos szerintem korai a tejtermék bevezetése.

8-9 hónapos korban ajánlott bevezetni, legalább is az én tudomásom szerint. De lehet hogy én tudom rosszul.

Mindenesetre az én fiam 9 hónaposan kapott először tejterméket.

És ha híg lett a széklete tőle, akkor valószínűleg még nincs felkészülve rá, várj vele. De ha később is ez lesz, akkor lehet el kell rajta gondolkozni, hogy valóban nincs-e vele gondja.

2014. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmiféle savanyú tejtermékben nincs laktóz, mert közben lebomlott.
2014. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A savanyitott tejtermékben is van laktóz, csak kevesebb. Szerintem várj még egy kicsit a tejtermékkel.
2014. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor még 3 hónapig nem próbálkozom tejtermékkel.
2014. dec. 22. 17:23
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyébként nem volt kifejezetten híg, inkább püré állagú. A szaga csapott meg, illetve előtte két órával ürített, ennyire gyakran azért nem szokott.

Viszont a széklete nem volt színes, bár paradicsomos ételbe kapta a joghurtot.


Emiatt vagyok tanácstalan, hogy volt-e összefüggés.

2014. dec. 22. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják a hozzáértők, hogy akik családjában felmerül a laktózérzékenység, az minél később vezesse be a tejtermékeket. A férjem és családja laktózérzékeny, ezért a babámnak első perctől laktózmentes tápszert adok és 1 éves kora alatt nem akarok tejtermékeket bevezetni. Ha anyukád és te is érzékeny vagy a tejre, akkor mindenképpen várj még. Egy kiskanál joghurt is okozhat problémát. Pl. a férjem már egy-két kanál tejföltől órákat tölt a WC-n.
2014. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

paradicsomos kajába joghurt??? fene a gusztusod, csoda, hogy nem fosta nyakig magát... :D

azért próbálj a jó ízlés határán maradni, lehet nem bírja a joghurtot, de hogy paradicsomos joghurttól bárki összef.sa magát az tény :D

2014. dec. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt b.tam el? Affene... Nem gondoltam, hogy a paradicsom nincs jóban a joghurttal. Kösz, ezentúl figyelek erre :)
2014. dec. 22. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!