Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi alapján alakult ki régen...

Mi alapján alakult ki régen (? ) az a hozzátáplálási szokás, hogy a babának előre megrágták az ételt?

Figyelt kérdés
Az én fiam már 5 éves, és én még csak most szembesültem ezzel a módszerrel az egyik anyukánál. Sokkot kaptam... Elég nyitott ember vagyok, ezért próbáltam utánanézni, hogy mégis hogyan alakulhatott ki ez a módszer, de nem találtam egyenlőre semmit. A kíváncsiságom viszont nem apadt! :)

#Hozzàtáplálás #előrágás
2014. dec. 27. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alapját nem ismerem, de ismerek anyukát aki így csinálta két gyermekével is. Nézni sem bírtam. :) Pedig egy modern, fiatal anyuka (elsőt 21 évesen szülte, második babát 28 évesen.) Mondjuk roma, nem tudom ennek köze van e a dologhoz.
2014. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom még a botmixer előtti időkből ered. Te is trutymákoltad az ételt a gyerkőcnek, csak volt hozzá géped. :)
2014. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Olvassátok utána a csókolózás evolúciós eredetének. Dióhéjban: Anya megrágja az ételt és a szájából egyből a baba szájába adja.
2014. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tudták máshogy pépesíteni az ételt.
2014. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"tápcsóknak" hívják ezt a módszert. régi bevált (gusztustalan) technika a babák etetésére. azt, hogy mi alapján alakult ki nem tudom...
2014. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyszüleink, szüleink idején nagy divat volt, de én is láttam velem egykorútól...ráadásul erős dohányos anyuka:((


Ételpuhítás, rágás a gyerek helyett.

2014. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű az eredete, mert ez volt a legegyszerűbb módja a pürésítésnek. De hogy ma miért alkalmazza még bárki is, az érthetetlen számomra...
2014. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!