Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Minden baba így reagál először...

Minden baba így reagál először, vagy nem fogja szeretni az almát?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtük a hozzátáplálást almával (jó ízű, édeskés almát vettem), épp csak kóstoltattam vele tegnap is és ma is pár kanál almalevet. Szegénykém olyan grimaszokat vágott, hogy egyértelmű, hogy nincs oda érte... ez természetes reakció minden babánál majd hozzászokik az új ízhez vagy már most ízlenie kéne neki és próbáljak mást adni mert csak az almával lehet baja?
2015. jan. 12. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetes reakció, ebből még nem tudhatod, fogja-e szeretni :) A kisfiam szerette, kislányom nem, mindketten grimaszoltak, fintorogtak eleinte (az összes első falatnál amúgy :)
2015. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, minden új ízre így fog reagálni az első pár alkalommal.
2015. jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagylánynál az alma nem jött be. Kicsit sem szerette. Egy ideig próbálgattam, de nem ízlett neki. Aztán váltottunk őszibarackra, na azt viszont falta. Szóval ha nem akarja ne erőltesd, próbálj mással kezdeni, pl. őszibarack, répa, sütőtök. Kb. 4 éves koráig nem is nagyon evett almát, most meg az az egyik kedvence. Változik az ízlésük folyamatosan. :)
2015. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is fintorgott az almára.Utána 2 napig nem adtam neki, sütőtököt kapott helyette. 3. napon újra próbáltam almát, de főzve és nem nyersen. Úgy nagyon ízlett neki. De azóta már nyersen is nagyon szereti.
2015. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sütőtökkel nem lehet melléfogni, szerintem sem.


A lényeg hogy lassan kell neki egyenlőre kis adagokat adni, és nem 4. napon 100 gr-ot mert ízlik neki. Utána ugyanis minden baja lesz szegénynek. Sok dolog van, amit szeretnek a picik és nem tesz jót. A tejen kívüli ételekhez fokozatosan kell hozzászokni.


Én is adtam répapürét, mert falta, aztán nehezen jött ám a kaki. Az almától meg hasgörcseink lettek. Azt olvastam nem kell túlspilázni, elég 3-4 nap kóstoltatás aztán már mehet egy adag. Hát ez lehet a 7-8 hónapos kaják bevezetésénél van és nem az első falatoknál. Csak ezt nem írták. :D Bár lehet baba válogatja...

2015. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!