Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom majd szeretni a picit is?

Tudom majd szeretni a picit is?

Figyelt kérdés

a fiam 15 hónapos, tegnap kiderült, újra kismama vagyok. nem terveztük, nem számítottunk rá, de természetesen marad, ha Isten így akarta...(és ha már felelőtlenek voltunk) :D

nem érzem késznek magam egy újabb terhességre, és egy pici babára. jelenleg elképzelni se tudom, hogy úgy tudom majd szeretni őt is, mint a fiamat. idővel ez változni fog? rettegek :(



2014. júl. 8. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
UGYanezt éreztem én is amikor spirál mellett lettem terhes. Mostmár az életem adnám a kisfiamért :)
2014. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Perszeee! Ne aggódj, azonnal beleszeretsz ahogy megszülöd és meglátod öt. Gondolj bele a nagyobb is hogy fogja szeretni óvni, milyen büszke lesz hogy testvére van! Nekem is ezek jártak a fejemben amit kérdezel mikor megtudtam másodjára terhes vagyok.. Most 2 hónapos a fiam, és a 3 éves nagylányom egyenesen imádja, segít mindenben, kis család lettünk amiben mindenkinek egyenlö értéke van és ugyanúgy szeretjük egymást. Ezt a természet és az anyainösztönöd szépen elintézi mikor eljön az idö! Jó babavárást!
2014. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztatást! picit megnyugodtam :)
2014. júl. 8. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:

én nagymamától hallottam ilyet, hogy először tartott tőle, hogy fogja szeretni a másik unokáját amikor neki az első az élete értelme jelenleg...aztán hamar a 2. is azzá vált, és akkor ő maga is mondta, nem gondolta hogy a szeretetet így el lehet osztani.

én még az első babót várom és jelenleg attól félek, a férjem mellett mennyi hely jut majd neki a szívemben...nem hogy a másodiknak :) de biztosan tudom, ahogy megszületik, mint ha elfeleződnék :)

2014. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonló gondolatok kavarogtak az én fejemben is anno.

Több gyerekes "tapasztalt öregek" már akkor kinevettek, higy

2014. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval folyt köv.

Hogy ez hülyeség. Akkor persze ez szarul esett, most már azt mondom teljesen igazuk volt, most én is megmosolyogtam a kérdésedet.


Ne aggódj, természetesen imádni fogod mindkettőt. Főleg mikor látod, hogy a kicsi istenként tekint a nagyra, a nagy meg mindentől védeni akarja majd a kicsit.

2014. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi terveztük a második lányunkat és nagyon boldogok voltunk, amikor kiderült, hogy újra jön a baba. Az pedig csak a hab volt a tortán, amikor kiderült, hogy újra kislányunk lesz. [Mi csak kislányokat szerettünk volna!]

A lányom 2 éves volt, amikor újra terhes lettem. Sokat meséltem neki róla, épp a szerepjáték kellős közepén volt/van, így egyszerű dolgom volt.

Mindig nézegette az uh-s képeket. A rendelőben vad idegeneknek mutogatta a tesóról készült képeket. Eleinte azt hittem, hogy nem fogja még fel, hogy mi történik, mi lesz.

De igen okos kislány. Ahogy nőtt a hasam, egyre jobban várta a tesót. Pelenkázta a babáit, mosdatta a barbikat, babakocsiját tologatta (mindenhová vinni kellett!!!), stb.

Aztán megszületett a pici, mindennap bejött a kórházba apával. Simogatta a tesót, puszit adott neki. Várta, hogy haza menjünk.

2,5 év van köztük, de a nagylányom nagyon szereti a tesót.

Első 2 hétben kérdezte meg, hogy mikor visszük vissza?! Egyébként nem volt féltékeny és nem is volt problémája vele.


Én azt hittem, hogy nem fogom tudni a picit úgy szeretni, mint a nagyot, de mégis.

Mind a kettőt a sajátosságai miatt szeretem.

A nagyot azért, mert ő az első és minden. A picit azért, mert egyszerűen látom benne saját magam és a nagy lányom.


Mind a két gyerekem egyformán fontos számomra, de mégis mind a kettőt más-más dolgok miatt szeretem.

2014. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet a picit jobban is fogod szeretni...
2014. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon - nagyon fogod szeretni! A szeretet nem "fogy el", minél többet adsz belőle, annál több lesz! A legtöbb anyában van ilyen aggodalom: imádja a gyerekét, és tart tőle, hogy tudja - e ugyanúgy szeretni a másikat is. De szinte mindig az derül ki, hogy - legkésőbb a születéskor - rádöbben, hogy igen :)
2014. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Imádni fogod :) Főleg azért is mert már nem "új" dolgokkal kell szembenézned, több tapasztalatod lesz így nem fog annyira megviselni...tapasztalat :)
2014. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!