Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónap körüli babátok,...

6 hónap körüli babátok, akinél már kiváltottatok valahány étkezést, mennyit eszik meg egyszerre?

Figyelt kérdés
Az én lányom most 100 gr fozeleket eszik, es utana még szopizik, mert még nincs kiváltva teljes egészében az ebéd, de már most hüledezek - olyan soknak tünik egy 6 hónaposnak ez, közben meg azt olvasom 200 gr kellene hogy legyen egy adag... nalatok mennyit eszik?
2015. jan. 14. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rám nem tudsz alapozni, mert az én fiam rengeteget eszik :) Gyorsan kiváltotta az ebédet egy egész üveg kajával, de 2-3 hete nem elég, még eszik mellé 90-120ml tejet is. Ha igényli, adj neki több főzeléket, meg folyadékot, így tudod kiváltani a szoptatást. Viszont ha nem kéri, akkor még nincs rá megérve.
2015. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy étkezés 200 g körül van. Gyümölcsből kicsit többet is megeszik.
2015. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor "tankönyvszerintiek" vagyunk, 200grammot eszik, plusz folyadék. (6 és fél hó)
2015. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos lányomnak két étkezés van kiváltva, ilyenkor 200-250gr között eszik.
2015. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 120-150 gramm körül eszik a főzelékből és a gyümölcsből is. Utána még kap kb. ugyanennyi ml tápszert is. Még nem váltottam ki teljes egészében egy étkezést sem.
2015. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Minden babának más az étvágya. Az én fiam kisétkű, anyatejes, de átlag 700-800 ml-t szopott egy nap hozzátápi előtt 6 hósan. Ugyanez sűrű pépben, háát.. Akinek 200-250gr-ot megeszik a babája annak 4-5 óránként eszik?
2015. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a lányom se evett sose 200 ml tejet egy étkezésre, ezért is vagyok bizonytalan az adagot illetően. februárban indul egy tanfolyamom, ezert a 10 orait es az ebedet muszaj teljes egeszeben kivaltanom. most egyebkent 150 mlt kapott ebedre (krumpli sutotokkel es sinlaccal). utana meg ivott 50 ml vizet. szoval holnap kiprobalom 170 ml korulivel h megeszi e....

egyebkent vajon jelzi ha nem ker tobbet? vagy fal akkor is ha már hanyasig tomte magat? :)

2015. jan. 15. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok, az én lányom határozottan jelzi, ha nem kér többet, úgy összeszorítja a száját, hogy szerintem szétfeszíteni sem lehetne. Ilyenkor adok neki inni, utána még eszik 3-4 falatot, és annyi.

Ha esetleg nem sikerül kiváltani teljesen az étkezéseket addigra, akkor fejd le a tejcsit és úgy is lehet neki adni.

2015. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!