Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 hónap alatt "kell" bevezetni...

1 hónap alatt "kell" bevezetni szinte mindent? A gyümiket, zöldséget, főzeléket, glutént, növényi olajat, húst? Csak mert azt írják 5-7 hónap között be kell én 6 tól kezdtem a táplálást.

Figyelt kérdés

nem túlzás ez?épphogy elkezdi élete első falatkáit még az első hónapban..


[link]


2014. nov. 11. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Én itt olyat nem látok, hogy kell. Az 5-7 hónap egy iránymutató, hogy mikor lehet. A tápszeresek előbb, az anyatejesek később jutnak el ugyanarra a szintre.
2014. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kellene elkezdeni a hozzátáplálást, akkor igaz lenne ez.

De ha te csak 6 hónaposan kezdted, akkor nem kell egyhónap alatt mindent bevezetni.

2014. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-nek: Negy honaposan csak a tapszeres babaknal ' kell' elkezdeni, anyatejes babaknak a hatodik honap utan ajanlott..

Nem kell egy honap alatt, ez hulyeseg, hiszen egy etelt is napokig kostoltatsz mire adod neki nagyobb mennyisegben.. kicsit huzos honapja lenne szegenynek:-)!

2014. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak haladj szépen sorban, nem kell ezeket a táblázatokat annyira komolyan venni, csak azt mutatják mikortól lehet, nem azt, hogy mikor kell, egyedül a gluténnél van olyan, hogy akkor okoz legkevesebb alkergiát, ha az 5-7 hónap között vezetik be.
2014. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi

akkor maradok a csak gyümölcs, zöldség, glutén mellett első hóra.

2014. nov. 11. 23:04
 6/7 anonim ***** válasza:

4-7 hó között ajánlott elkezdeni a hozzátáplálást, kóstoltatást.

Az első időszak a gyümölcs, zöldség. A másodikban jöhet mellé a hús, a zsiradék, a glutén. A harmadikban a tejtermékek. stb.

A tápszeres babáknál ez kb a 4, 6, 8. hónap; anyatejeseknél 6, 7-8, 8-9. Tehát van egy kis eltolódás attól függően, hogy tápszer vagy anyatej.


Az én kisbabám tápszeres, 6 és fél hónapos. A hozzátáplálás nálunk még a zöldségen és a gyümölcsön alapul (abból viszont sokfélét kóstolt már meg, szeret enni, nincs gond az új ízekkel), kap glutént (hetente kétszer-háromszor) és a zöldségekhez egy picike zsiradékot a zsírban oldódó vitaminok miatt. 7 hónapos korában fogok először húst és tojássárgáját adni neki. A tejtermékeket tolom, amíg lehet, az apja tejcukorérzékenysége miatt.

2014. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, így már kicsit világosabb :)
2014. nov. 12. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!