Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak majd a babámnak, ha...

Mit adjak majd a babámnak, ha nem elég már az anyatej?

Figyelt kérdés
kb 160 ml korul szopik, 6 honapos. 7 honapos korara ki kell valtanom a 3 napkozbeni etkezest egy tanfolyam miatt. igy ugye csak 300 ml tejhez jut majd, ami az ajanlott bevitel fele. ezutan mit adjak majd neki? tapszert? tejpepet? vagy van egyeb alternativa? tejital pl? es ezekhez adnak még receptet vagy az már nem jár?
2015. jan. 16. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tej italt még nem ihat. Majd csak 1 eves kortól . 6 hósan mar ehet viszonylag sokféle ételt :) de adhatsz neki tejpépet is , ha csak reggel este szopizna akkor nem kell tapszer max, addig ameddig ki nem váltod a 3 evest rendes kajcsira. Receptre lehet íratni tapszer, es tejpépet is. 1 eves korig írjak azt hiszem nagyobb kedvezménnyel.
2015. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben már bébiételt adnék neki.De jó lesz a tejpép,babatea,vagy egyéb 6 hónaposoknak kifejlesztett ital is.

A DM-ben és a Rossmann-ban vannak ilyenek.De én inkább a gyógyszertárban vagy a védőnőnél érdeklődnék. :)

2015. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt valószínűleg a tápszert fogják javasolni, és valóban az a leglogikusabb. Viszont az én fiam nem volt hajlandó meginni semmilywn tápszert az anyatej után /nem is csodálkoztam rajta/. Ő sokáig tejmentes étrenden volt /18 hós koráig/. Mi kitapasztaltuk, hogy a növényi tejek nagyon táplálóak, jól lehet velük sütni-főzni, a fiunk magában is itta őket, úgyhogy mi tápszer helyett növényi tejeket ittunk. A dokinkkal is konzultáltam, azt mondta, hogy keressem a kalciummal dúsított fajtákat, egyébként pedig tele vannak vitaminnal. A DM-es kókusztej győzött, összehasonlítottuk vitaminmennyiségében a fiunknak felírt tápszerrel, és magasabb volt a kalciumtartalma valamibt minden lényeges vitamin benne volt. Úgyhogy itta a kókusztejet. Most már 22 hós nagyfiú, erős, jó húsban van, kinőtte a tejallergiát is, addig viszont nagyon jó szolgálatit tettek nekünk a növényi tejek. Csak kicsit drágák. Én rizs- és zabtejjel főztem, azok az olcsóbbak, a kókusztej elég húzós, de nagyon finom, azt pedig magában itta, mintha tápszer lett volna.
2015. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy sok mindent ehet, eszik is mar rizst, fozeleket, aztan kesobb kekszet gyumolcsel. de ugye mindezeken felul azt mondjak hogy naponta 600 ml tejet igyon meg egy eves koraig....viszont joghurtot turot nem ajanljak 8 honapos kor alatt. tehat az a kerdes h mivel biztositsam neki a 600 ml tejet ha csak ketszer szopizik. egyenlore sinlacot irtak, de csak surites gyanant. mert mEg 5-szor szopizik szoval még biztos meg van a 600 ml.
2015. jan. 16. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tapszer vagy a sinlac mind a ketto jó

egyebkent van babajoghurt humana ami adhato 6 hos kortol . Lanyom is kapta. Meg most is azt eszi pedig 14 hos :)

2015. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


HiPP HA 2 Combiotik Tejalapú Hypoallergén Anyatej-kiegészítő tápszer

6 hónapos kortól ajánlott hypoallergén anyatej-kiegészítő tápszer, nagymértékben bontott fehérjékkel allergiára veszélyeztetett csecsemők számára. Élelmi rostot és tejsavkultúrát tartalmaz, amelyek segítik a kisbaba egészséges bélflórájának kialakulását és fenntartását! A vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek hozzájárulnak a kicsik kiegyensúlyozott fejlődéséhez.


HiPP 2 BIO Combiotik Tejalapú Anyatej-kiegészítő tápszer

6 hónapos kortól ajánlott bioalapanyagokból készült anyatej-kiegészítő tápszer, vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket tartalmaz. Az élelmi rost és a tejsavkultúra hozzájárul a kisbaba egészséges bélflórájának kialakuláshoz és fenntartásához.

2015. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!