Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Származik valami problémája...

Származik valami problémája abból a két hós babámnak, ha saját anyatejjel táplálom ugyan, de nem (vagy csak nagyon ritkán) teszem mellre, hanem üvegből kapja a tejet?

Figyelt kérdés
Nehezen tudok szoptatni, nagyon érzékeny a mellbimbóm, kisebesedik, fáj. A védőnő javasolta, hogy fejjem le inkább a tejet, és üvegből adjam a kicsinek. Csak aggódom, hogy ha nem teszem mellre, azzal valamilyen lelki törést vagy ilyesmit okozok neki. Szerintetek?

2014. febr. 5. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem okozol neki lelki törést. Gondolj bele, sok baba elejétől kezdve tápszeres, mégis boldog gyerekekké válnak. Ha nem megy ne erőltesd, azaz ha fáj a melled nagyon, akkor add üvegből. Már azzal is sokat teszel érte, hogy legalább veszed a fáradságot, és lefejed neki az anyatejet. :)
2014. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Miért okoznál neki lelki törést?

És ha egyáltalán nem volna tejed, hanem tápszeres lenne, azt is cumisüvegből kapná, nem?:)

Az anyai közelség, amire szüksége van a kisbabának, nem konkrétan az anyai mellre. Ha neked egészségügyi szempontból így a jobb, akkor csináld így. A lényeg, hogy így is megkapja az anyatejet.

Egyébként nekem az elején nagyon sok tejem volt, etetés előtt, után fejtem, így tettem fagyasztóba, amikor pedig elment a tejem, akkor cumisüvegből kapta az anyatejet, amit korábban lefejtem. És egyáltalán nem volt belőle semmi probléma, úgy is jó volt neki.

2014. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
nekem azt mondták, hogy ilyenkor több testkontaktus kell, mert a babának hiányzik a szoptatás élménye. Etetés közben ugyanúgy jó ha magadhoz fogod, és azon túl is legyen sok testkontaktus. A másik pedig, de ezt biztos a védőnő is elmondta: fejéssel nem jön annyi, mint szoptatással, hamarabb el fog apadni a tej
2014. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A közelség, a szeretet a törődés a fontos egy babának, nem a mell. Semmilyen lelki törést nem okozol neki.
2014. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :)
2014. febr. 5. 14:53
 6/8 anonim ***** válasza:
nem okozol, ettől ne félj. de, ahogy már előttem is írták, ezzel a módszerrel valószínűleg rövidebb ideig lesz tejed, mint alapesetben, mert baba közelsége stimulálja a tejelválasztást, a mellszívóé pedig nem... ne értsd félre nem rosszallásból írom, csak én is így jártam sajnos, amikor a babám kórházba került én meg otthon a tévé előtt fejegettem neki a tejet, mert nem volt baba-mama szoba...
2014. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm ugyanígy volt, neki 4 hetes volt a gyerek,amikor mellbimbó seb,majd gyulladása lett. Utána csak fejte!

Annyi volt neki,hogy másfél évig adott el minden hónapban belőle! :)

A testi kontaktust, a szeretet nem csak a szoptatással tudod neki megadni!

2014. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
21%

Nem lehet ex katedra kijelenteni ilyesmit, de az tény, hogy a legjobb helye minden babának a cicin lenne. ;)

Kérdező, vannak nagyon érzékeny mellű anyukák is, viszont nagyon gyakran azért fájdalmas a szoptatás, mert rossz a technika! Mivel ennyiből nem lehet eldönteni, hogy nálad mi a helyzet, én mindenképp szoptatási szakemberrel való konzultációt javasolnék ezügyben! (www.ibclc.hu, www.lll.hu)

Csendben megjegyzem, nagyon nem szerencsés dolog, hogy a védőnőd ezt nem említette, hanem kapásból a fejést javasolta... Tudnod kell, hogy bár az anyatej valóban minden formában jobb, mint a tápszer, viszont a SZOPTATÁS nemcsak az anyatejet jelenti, sőőőt! Jól sejted a kérdésedben is, hogy szopi közben a baba máshoz nem hasonlítható kapcsolatba kerül az anyukájával, ami komoly érték és mint ilyen, minden lehetséges eszközzel védendő. A fejés csak magát a tejet képes pótolni, de a szoptatás élményét anya és baba számára nem; viszont az utóbbi is nagyon fontos. Ezért én arra biztatnálak, hogy minél hamarabb keress magad mellé támogatót, aki ellát a szükséges információkkal és lelkileg is támogat téged a szopiban - mert amíg még szopik a baba, addig van esély arra, hogy csak szoptatott babává váljon. Viszont ha egyszer cumizavaros lesz vagy leszokik a szopásról, már erősen lecsökken az esély... és utána már nincs visszaút.


A fejés is egy létező alternatíva, valóban, de igazán azokban az esetekben, ahol sehogy sem megy a szoptatás (miután minden lehetséges módot kipróbáltunk már). A tejet mesterségesen nehezebb fenntartani, ráadásul a fejés-elrakás-melegítés-mosogatás stb. általában (hosszabb távon) több időt és energiát vesz el, mint szoptatni... a lelkiekre pedig te magad is utaltál már.

Szóval megéri az elején jobban megdolgozni érte, mert nagyon sokat nyerhetsz vele, ha sikerül. ;) De ha nem, még mindig ott marad a fejés is. - Lásd meg, hogy EBBEN az esetben van választásod; de ha átállsz a fejésre, akkor már nem lesz, akkor csak a fejés marad, amíg működik.

2014. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!