Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehetséges hogy 3 nappal...

Lehetséges hogy 3 nappal később jöjjön ki ha valamire érzékeny a baba?

Figyelt kérdés
A nővérem fiáról van szó. tegnap éjjel egész nap sírt, valószínű a hasa miatt. 5 és fél hós és 3 napja karfiolt adott neki, ne kérdezzétek, mért, én úgy tudom azt később szabad, de külföldön él és ott talált 4hós kortól adható karfiol kaját. lehetséges hogy attól fájt a hasa vagy ennyi idő után már nem lehet.
2015. jan. 22. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

puffasztó ételek(karfiol, karalábé, stb)csak 8 hónapos kortól vezethetők be a zöldbabot a legújabb kutatások szerint 1 évre is kitolták.



amúgy pl a gluténérzékenység is min 1 évesen fog előjönni, mert akkorra pusztulnak el a bélbolyhok, elég észrevehettlen tünetei vannak, később is nehéz rájönni, szóal igen vannak allergiák, miegyéb, ami később, vagy akár felnőttkorban fog előjönni

2015. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és 8 hósan bevezetésnél akkor is le kell önteni az első főzőlevet és nem adni a gyereknek
2015. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen sejtettem hogy a karfiolt később szabad, de az üvegre rá volt írva és a nővérem csak azt nézte: [link]


csak akkor okozhatta az a hasfájást?

2015. jan. 22. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is vettem finomfőzeléket. amiben van karfiol, meg brokkolis krumplit is a 4 és fél hónaposomnak, az üvegre 4 hónap van irva, de a doktornő azt mondta, hogy a puffasztó ételekkel még várjunk.

(nem, nem vagyok rossz anya attól, hogy néha üveges kaját is kap :) )

2015. jan. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó köszi a választ. de nem rólam van szó, hanem a nővéremről és a kisfiáról. és nem is az a gond hogy üveges kaját kap, hanem hogy sokat sírt az éjjel és hogy 3 napja kapott csak karfiol babakaját 5hósan. nem tudom mennyit ehetett, de szerintem egy üveggel de ezt tényleg nem tudom és hogy a karfioltól lehet e hasfájása 3 nappal később. de azért köszi a válaszod. az én fiam is 5 hós mint a nővéremé, 4 nappal fiatalabb :) de én még főzöcskézek neki. majd ha muszáj kap üvegeset. a nővérem ennél kényelmesebb.
2015. jan. 22. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:

rengeteg cikkben van, hogy szomorú, hogy ilyen korai dátumokat írnak az üvegekre (másho meg azt írják másféle a gyártástechnológia, azért eheti pl a 4 hónapos a szedres, epres , stb -ket mert magtalan, viszont karfio akkor is karfiol..)


és még azt is írják, még ha tápszeres a baba, akkor sem érettebb korán a bélflórája a hozzátáplálásra mint 6 hónap.


de az anyák már csak olyanok, minél hamarabb etetni...

2015. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én is mondtam neki hogy ne adja neki, jó én sem vagyok tapasztaltabb, nekem is egy fiam van csak, de olvastam. de ő meg örült neki hogy nincs benne semmi más csak a zöldség és víz így megvette és ezek szerint megetette a picivel.

és igen utolsó, sajnos vannak ilyen türelmetlen anyukák, én nem bántom a nővéremet, de azt hiszem már 3.5 hósan kóstoltatta a fiát almával, körtével...de hát nincs beleszólásom csak tanácsot és véleményt mondok illetve "egyeztetünk" és megbeszéljük kinek a fia mit tud.

köszi mindenkinek a válaszokat.

2015. jan. 22. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!